| NumeUtilizator10000 a întrebat:

Eu am participat la vreo 455 de giveaway-uri in 2016 si vreo 200 in 2017, dar la nici macar un giveaway nu am castigat. Ce sa fac ca sa castig, ca urmez toate conditiile, dar tot nu castig? Am ghinion? Am nevoie de un trifoi cu 4 foi?

2 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Ce norocos ești...
Ce fel de giveaway-uri, btw?

| N0xEterniS a răspuns:

Probabil 95% erau fake. Toate astea cu subscribe, like, nu mai stiu ce sunt in proportii uriase simple fake'uri.
E vorba de reclama, de trafic, de a deveni popular, oriunde vezi cuvantul ''giveaway'' genereaza click'uri, views, in general copiii de 12 ani trag ca mustele. Noi useri normali nu avem cum sa verificam certitudinea acestor ''giveaways''. E vorba si de manipulare, minciuna. Sa fim seriosi: Cine ar da asa pe gratis un de exemplu ps4? Cine ar da si-n stanga si-n dreapta giftcards?
Sunt si giveaways reale, in general de la companii mari gen Nvidia, care recent au facut giveaways la Mass Effect:Andromeda, de la Amazon care fac regulat giveaways la produse.