| MistikkGirl a întrebat:

Salutare tutoror, prietena mea cea mai buna are buburuze pe picioare si pe maini adica niste besici rosii mici, de mica, parca ar fi alergie dar nu e, si vreau sa o ajut, ia-m zis sa plece la doctor dar nu vrea, spuneti-mi ce sa faca ca sa-i treaca.mersi mult de tot voi fi ft recunoscatoare!

2 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Trebuie să consulte un dermatolog.Doar el îi poate pune un diagnostic.

| Ralucarrie a răspuns:

Tu o poti ajuta numai ducand-o la doctor, explica-i ca ar putea fii ceva grav dar in acelasi timp si ceva foarte simplu.
Ia-o de mana si car-o la doctor...(pacaleste-o, ia-o la plimbare prin zona medicului si cand ajungeti in fata cladirii, trage-o pana intra), eu asa fac cu catelusa mea... sper sa reusesti!big grin