| Addiction_8089 a întrebat:

Salutare tuturor! Am nevoie de ajutor.Cine poate sa imi spuna niste tehinci pentru a invata eficient.Am memorie buna(nu ma laud big grin.). Dar ce sa'i faci... lenea asta...

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Invata logic, nu memora! Un lucru invatat logic persista in timp! Nu exacerba cu invatatul, indicat ar fi sa iei o pauza de 10-15 minute dupa o ora de studiu, iar pe urma revii iar. Te sfatuiesc sa iesi afara in acele 15 minute, la aer curat, pentru a se oxigena creierul.

1 răspuns:
| Symona a răspuns:

Y invat foarte rapid cand imi repet de seara...si a doua zi stiu deja lectiahappy