| Hyung17 a întrebat:

Salutari tuturor!
Vreau sa lucrez inainte de craicun cateva saptamai.
Azi m-au sunat de la o firma fiindca mi-au gasit cv-ul si m-au intrebat daca as fi interesat, perioada de proba ar fi 3 luni...
Are ceva daca eu merg, doar cateva saptamai si apoi le zic ca nu mai vreau, se poate?

3 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Te vor pune "la index" si va fi mai greu la urmatoarele angajari. Eu zic sa mergi definitiv.

| KiszMy a răspuns:

Dacă vrei, vrei; nu faci compromisuri.

| Bondarel99 a răspuns:

Tu poți sa te duci dar nu te plătește nimeni, adică abia dacă îți da ceva după alea 3 luni de proba.