| domnishoara a întrebat:

Salutt! As dori niste zicatori, statusuri, proverbe despre ochii verzi, Dau funda pentru cel mai frumos!

Răspuns Câştigător
| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Eu am gasit unu dragut:
Sigur, nu mai poţi să spui:
"Mândra mea cu ochi căprui",
Fi'ndcă azi, când le dezmierzi,
Toate sunt cu ochii verzi!
Sau asta:
Îi simt o flacără palpitând în toată fiinţa. E prea multă viaţă. Prea mult foc în ochii aceştia verzi. Pătrunde lumea şi arde împreună cu ea.
Adevarul ca nu prea sunthappy dar sper sa iti gasesti un citat care sa iti placa despre ochii tai verzi care desi se zice sa nu ii crezi sunt atat curati, limpezi si nevinovati.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi.Atat stiu.