| Andre a întrebat:

Salz... imi puteti spune si mie ce inseamna ciunga scuzati-ma ca va intreb dar chiar nu stiu am cautat in dictionar si nu am gasit ma puteti ajuta i va rog nu radeti de mine!:-ss

Răspuns Câştigător
| aniiledha a răspuns:

Pai eu de exemplu zic la o persoana cai ciunga cand se uita cu un ochi stramb la miine adica ma explic are defect la un ochistraight face

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ciunga, adica fara o mana.

Abh
| Abh a răspuns:

Selena, nu imi trebuia fundita, dar ai dat-o unei persoane care ti-a dat un raspuns gresit." Concii" este cel care sufera de strabism sau, popular spus, are privirea incrucisata.

Abh
| Abh a răspuns:

Chewing-gum, guma de mestecat in engleza ( se pronunta ciuing-gam). M-ai pacalit, generatia ta se pare ca foloseste acest cuvant preluat din engleza pentru guma.

| clauss a răspuns:

Guma de mestecat s au cingo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om fara o mana este ciung. fara picior este schiop. fara un ochi, chior. fara doi ochi, orb, fara urechi este ciul.cand se uita crucis este spanchi.cand nu are cap, este handipacat.

| Anisoaraa a răspuns:

Gumaa de mestecat ex: orbitstraight face

| aly007 a răspuns:

Guma de mestecatwinking