| SunShine_3102 a întrebat:

Scoala e intr-adevar o problema. Dar ce te faci cand profesorii ajung sa ceara scaderea notei la purtare? Este penibil asa-i?

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ca sa ajunga sa ceara scaderea notei la purtare trebuie sa fi facut ceva destul de grav.Singura situatie in care se cere scaderea notei nu pentru abateri de la disciplina este sa fi lipsit de la scoala fiind bolnav dar sa nu duci scutirea medicala la timp.Cat priveste indisciplina, mi se pare corect ca, atata vreme cat profesorii sunt penalizati pentru comportament inadecvat, sa spunem ca il trag de urechi pe un neastamparat si parintii reclama fapta. la fel trebuie sa existe pedepse si pentru elevii care deranjeaza orele sau savarsesc alte abateri.Totul trebuie sa fie echitabil, cred ca nu exista indoieli in privinta asta.Numai bine.

| Ea12345 a răspuns:

As fi cuminet la orele lui/ei si l-as implura...hee hee

| EUSIATIT a răspuns:

Dac ai fi un copil care discerne ca fara scoala nu faci nimic in viata si ai fi un elev cuminte atunci nu tia mai scadea nota [exact ca cei care sunt recidivisti ]

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Nu cred ca un profesor ti-ar scadea nota fara sa faci ceva, sa ai vreo vina, e pe merit! daca te simti penibil, jenat, ar trebui ca a doua oara sa nu mai gresesti pentru a nu ti se mai intampla!