| Dana56maria a întrebat:

Scorpionul este o fire nervoasa? Dar racul?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Zodiile de apa sunt foarte intolerante. Mai ales racul. Nu iarta nimic.
Nu as spune ca sunt nervosi. Sunt destul de calmi, dar cu calm si fara prea multe vorbe te scot din viata lor daca ii calci pe bataturi.

| LordCristobal a răspuns:

Scorpionul și racul sunt zodii de apa și nu se enervează atât de des cum se enervează zodiile de foc.
Scorpionul este o fire mai discreta și viclenia și se enerveaza când cineva îl scoate din sărite rau de tot sau daca cineva îl bate la cap.Per ansamblu nu sunt nervoși dar dacă îi scoți din sărite devin guralivi.
Racul nu e este nici el de fel o fire nervoasa.

| alexandradlr a răspuns:

Nu sunt nervoase. Dar dacă enervezi scorpionul "te va intepa" adică va avea un comportament mai agresiv, iar racul este foarte suparacios.