| MonicutZZa a întrebat:

Scrieti-mi o maxima sau un citat, cel mai frumos, despre iubire.

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

"Sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie."
"Sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare."

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Citatele preferate sunt ale lui Gabriel Garcia Marquez :

'' Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume. "

'' Nu te iubesc pentru ceea ce eşti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. ''

| Elena1234456 a răspuns:

Preferatul meu:Iubirea este cel mai ciudat joc. Ori amandoi castiga, ori amandoi pierd.

| Malvina24 a răspuns:

Nu iubim niciodata doi barbati in acelasi timp, ii iubim pe rand!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa-ti asumi cel mai mare risc, inseamna sa-ti pui viitorul si fericirea in mainile altuia, sa crezi fara rezerve, sa accepti sa fii vulnerabil, sa darui totul, sa sacrifici totul, fara speranta de rasplata.

| Hmmmm a răspuns:

Pentru lumea intreaga poti fi un nimeni insa pentru un alt nimeni poti fi lumea intreaga

| inna a răspuns:

Iubirea iti da aripi, iubirea te omoara.

| Puiutz a răspuns:

Sunt multe care imi placlove struck
Cum ar fi -->
Iubirea este prietenia care a luat foc.

Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea.

Etc.

| Decebal a răspuns:

Nec possum tecum vivere, nec sine te happytraduc: Vreau sa te iubesc, dar ma tem sa te ranesc.

| vyo a răspuns:

Iubirea este drogul inimi.

| Aries90 a răspuns:

A iubi inseamna a da cuiva sansa sa te distruga, dar a avea increderea ca nu o va face. happy

Si tin sa il corectez pe " Decebal ", citatul in latina este frumos, dar de fapt inseamna " Nici cu tine a trai, nici fara tine. "

| mermadia a răspuns:

Aud vocea ta vibrand in zgomotele lumii...

| Roxana6044 a răspuns:

.(¯`•¸·´¯) Poti sa fi bogat. Poti sa fi sarac. Ai o inima de dat. Nu conteaza ca`i ranita. Fa`o tu mai fericita. cand vei fi aproape. Pentru tine bate. Cand vei fi departe. Din ea te va scoate. Chiar de inghiti lacrimi amare. Ce sa faci? Dragostea doare! (¯`·¸•´¯)

Dragostea-i o rana ce te doare atunci cand iubesti. dar iubirea-i trecatoare.se naste-ntr-o zi si apoi moare si te doare!"

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea eterna tine 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii original, banalitatea omoara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboiul nu-i frumos - Barbara Bush

| Andreea_9565 a răspuns:

~ Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. - Emanuel Swdenborg