| Selene1990 a întrebat:

Scz categoria dar e cea mai citita!

Daca esti avocat chiar asa n-ai timp de nimic? Eu stiam ca iti iei cate cazuri vrei si dupa ai timp... (asta daca esti pe cont propriu)

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un avocat poate sa fie foarte ocupat, mai ales daca vrea sa castige mult.
Pe langa prezenta in instante (si aceasta ii poate ocupa timpul de la 8 la 15) mai are de redactat diferite acte, sa se pregateasca pentru cazurile pe care le are, sa-si asiste clientii din cazurile penale in fata organelor de cercetare penala, etc.

| doc69 a răspuns:

Cand vrei iti faci timp pentru orice..depinde cum te organizezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca iubesti un avocat care nu prea are timp de tine.Da, este posibil sa aiba un program foarte incarcat dar asta nu inseamna ca nu poate gasi timp pentru voi.Mult noroc.

| Selene1990 explică (pentru anonim_4396):

Ai inteles gresit. Eu vreau sa devin avocata, vreau sa dau la drept..si ma informez cat de mult posibil

| anonim_4396 a răspuns (pentru Selene1990):

Tu sa ai succes, ca greseala mea se uita pana atunci.Nu aveam de unde intui ce gandesti.Mult noroc.

| Selene1990 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! nu-i nimic, nu am spus cu rautate