| Unuseranonim a întrebat:

Se mai confrunta cineva cu anxietatea sociala si depresie? Daca da, cum va este viata? Mi-as dori sa aflu cum este experienta voastra...

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ce ai cu ea?

| SilentRain a răspuns:

Orib,cum sa fie?
Te aștepți să zică cineva că e o experiență faina, extraordinara
Dă-mi mesaj in privat

| raMLesS a răspuns:

E alo limbaju ca iar te ard si poate iei ban rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anxietate sociala aici big grin.

Păi ce sa iti spun.E nașpa sa iesi in societate cu problema asta,sa cunosti oameni noi, sa mergi la o petrecere, sa te angajezi, sa faci o școală sau un curs, sa mergi la un medic.Toate astea sunt un chin atat psihic cat si fizic daca ai ajuns sa ai si tulburări anxioase (ceia ce am si eu).
Eu deja am ajuns in stadiul in care, o dată ce stiu ca urmeaza sa fac ceva ce imi provoacă anxietate am dureri fizice.Am dureri de burta,greață, ma simt agitată, încep să tremur si e groaznic.
La fel e si in viata de zi cu zi mai ales cu cei noi ce nici nu stiu despre anxietate, se uita la mine ca la o ciudată pentru ca nu vorbesc, pentru ca ma feresc de anumite conjuncturi sau chiar ma considera o scorpie aroganta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ți ai schimbat nicku miniono? happy
Eu am reușit aproape sa scap de asta complet,moartea părinților ma făcut mai puternic,dar și tratamentul. Pari a fi pe ultimul episod,asa îmi spuneam și eu, dar acum nu mai am nici o problema,ies singur oriunde vreau, la orice ora,vorbesc cu oricine... eu ma mir cum de te o acceptat iubitul tău cu astfel de probleme, de obicei cei care sunt asa sunt marginalizați de societate, tu ești o tipa norocoasa ca ai găsit pe cineva fără prejudecăți. Si eu am zis ca e imposibil cu tratament sa scapi de asa ceva,dar uite ca nu este,te poate ajuta foarte mult, anxietatea ta este grava de tot, nu știu cum reziști cu asa ceva, dar depresie e și mai urata și greu de tratat, dar cu tratament poți avea o viata ok, tot ce trebuie sa faci e sa îl respecți cu sfințenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una.nu conteazăhappy

| Dormeo a răspuns:

Ti-o cauti si turolling on the floor