| Elena1234456 a întrebat:

Se poate lucra ca psiholog in politie? Ce faci mai exact? As vrea mai multe detalii va rog, premiez!

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Da, se poate lucra ca psiholog in politie. Ce ar trebui sa faca un psiholog in politie?
1. Pa baza unor teste se stabileste starea in care se afla un politist. Este extrem de important intrucat este aparator al legii si poarta arma. Imagineaza-ti un pistol in mana unui politist bolnav psihic!
2. Un psiholog bun intra si in psihicul(mintea) infractorilor. Deci prin intrebari bine ticluite si prin conducerea discutiilor cu infractorul acesta poate sa recunoasca fapta savarsita.
Desigur aceste explicatii sunt prezentate foarte simplist astfel incat sa fie pe intelesul tuturor.
Bafta!