| cosmingcc a întrebat:

Se poate schimba o pagina scrisa in html vizibila in internet explorer intr-o pagina scrisa in html pentru mozilla sau pentru ambele (cu un program nu manual big grin)

Răspuns Câştigător
| andrei_8752 a răspuns:

Daca este scrisa in HTML, XHTML, PHP, AJAX, JAVA ai toate sansele sa fie recunsocuta de IE, mozilla, opera, safarii, etc.
Daca este scrisa in ASP sunt sanse ca acea pagina sa se vada mai bine in IE decat in celelalte browser-e.
Deci ca o concluzie: o pagina html nu se scrie pentru un browser anume, ci vine vorba de compatibilitate. Urmeaza sa le testezi cu toate browser-ele in parte sa vezi diferenta.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna in primul rand nu cred ca mege pentru ca a incercat si o preitena de-a mea dar nu a reusit. A sunat la un prieten care se descurca cu instalari... si i-a spus ca nu se poate schimba pagina.Parerea mea, nu stiu vezi si tu mai incearca si in alta parte:*

| cosmingcc explică:

Stiam asta andrei, dar ma gandeam ca sunt programele ce transorma java in html de exemplu, bine nu toate scripturi da na. se vedea mai rau in mozilla decat in ie si de asta intrebam. insa a 2'a zi e OK, cu mici diferente. mersi mult oricum, ai fundita

| andrei_8752 a răspuns:

Nu se poate transforma un script Java in Html.
Html nu este un limbaj de programare ci este foloist pentru formatarea textului, paragrafelor si tabelelor in pagina iar Java find un limbaj de programare folosindu-se astfel pentru interactivitate, foloisnd variabile si conditii pentru programare.
Da--mi un exemplu concis sa ma uit peste el, poate vedem de ce nu se afiseaza bine in Mozilla.
Multumesc pentru apreciere!