| CapitanClatita99 a întrebat:

Se spune ca cei care parasesc pe cineva se intorc intotdeauna,dupa un timp. Credeti ca e adevarat? Sincer, fara raspunsuri la caterinca. Multumesc happy

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Femeile nu prea se intorc, barbati da, femeile azi plange maine e cu altul, barbatul se preface ca a uitat-o

| Drimmero a răspuns:

Cica/

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se va întoarce, dar numai în gândurile tale! Asta, fiindcă îl chemi tu și refuzi a-l lăsa să plece.
Ceea ce se spune, e la fel de 'adevărat' ca și vorbele celui care a spus că 'marea dă înapoi, tot ce ia'.
Probabil, în ambele cazuri, nimic nu va mai fi la fel...

| Florentina9210 a răspuns:

E pe naiba! Nu crede in povesti!

| WaterDrop a răspuns:

Depinde de gandirea persoanei respective si daca nu gaseste ceva mai bun.Multi nu se mai intorc, altii realizeaza ca nu isi gasesc fericirea in alta parte sau nu este la fel de bine in alta parte si se intorc.Depinde, cum spuneam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dacă iubeşti pe cineva, lasă-l să plece, fiindcă dacă se va întoarce, va fi pentru totdeauna al tău. Şi dacă nu se va întoarce, înseamnă că nu a fost niciodată al tău"-Khalil Gibran.
Si ca raspuns : -depinde din ce motiv te-a parasit, e posibil sa se intoarca, dar e posibil sa nu se intoarca.
90% nu se mai intorc,dar poate esti norocos.
"Se spune ca cei care parases pe cineva se intorc intotdeauna,dupa un timp" - Depinde de motiv, in mare parte, ce ai scris aici, e o mare tampenie, chiar ordinara happy mai ales partea cu "intotdeauna".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara caterinca iti spun sa te consolezi cu asta in continuare.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu, sau cel puțin, în viața mea nu s-a întors multă lume.

Anyway, în mare parte oamenii se întorc, fiindcă ironia sorții e că realizezi ce ai avut doar atunci când îl pierzi, iar asta e adevărat, din păcate.

| ALittleDeath a răspuns:

La tine sigur o sa se intoarca. Judecand dupa nume, probabil din motivul ca nu au avut timp sa guste din toate clatitele!

| WaterDrop a răspuns (pentru ALittleDeath):

You know nothing about clatite!

| ALittleDeath a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu stii sa zici "clatite" in engleza?laughing

| WaterDrop a răspuns (pentru ALittleDeath):

Nu sad

| ALittleDeath a răspuns (pentru WaterDrop):

Trebuia sa te informezi laughing

| WaterDrop a răspuns (pentru ALittleDeath):

Si sa te fac sa ratezi ocazia de a te simtii utila? Trebuie sa te tin ocupata cumva laughing