| guess_who a întrebat:

Se spune ca un om care nu are vise nu are nimic. Voi ce credeti?

14 răspunsuri:
| adyth a răspuns:

Hmm imposibil ca un om sa nu aiba vise... te referei la dorinte?
Sau la actiunea de a visa? Daca un om nu are vise cand doarme.are probleme mintale big grin (si nu ma refer la faptul ca e nebun...creierul nu functioneaza normal, ceva de genu.)

Sau poate chiar are tot ce'i trebuie si nu mai are niciun vis... ce zici de asta?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om care nu are visuri nu are nimic.

| D-Anna a răspuns:

De fapt un om nu e nimic daca nu are un motiv sa se trezeasca dinimeata. daca nu are o anumita dorinta sau un tel in viata. poti spune ca si daca nu are un vis nu e nimic.adevarul e ca nu inseamna ca daca nu ai un vis nu esti nimic dar daca nu ai ceva ce sa te ambitioneze atunci nu prea ai nici un rost.>big grin

daniela
| daniela a răspuns:

Da pentru ca a visa inseamna a trai si mai mult de atat visurile conduc la progres (iti doresti ceva si vrei sa ajungi sa-l ai si sa facei ori ce numai sa poti avea acel ceva)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om care nu viseazala ceva, nu doreste ceva, nu are aspiratii ci traieste in monotonie nu are nimic.

nony
| nony a răspuns:

Mai bine sa nu am nimic, decat sa am vise si sa nu se indeplineasca.Ma las in voia destinuluiwinking

| inna a răspuns:

Realitatea dureaza doar o clipa, visul dureaza toata viata.Trebuie sa crezi si poate intr-o zi se va si implini!

| maryana5 a răspuns:

Paih e adevart...sa zicem ca esti copil, daca nu viszi ce vei fi mare sau nu vei visa ce vei face in viitor nu ai rost pe lume.
Cred ca sti despre ce vorbesc happy
xoxoo, mary peace sign

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da.Cam asa e. Unele visuri iti doresti sa nu se mai termine.Depinde si ce viseziwinking

| elena a răspuns:

Ma gandesc ca viseaza cum ar vrea sa arate viitorul lui si asta este foarte bine.

| Leea1234 a răspuns:

Pai, daca ma gandesc bine, cam asa e! visand la ceva...iti mai da -i singur un motiv sa continui, si sa speri ca intr-o zi ai sa ajungi acolo unde "ai visat". eu de exemplu visez ca intr-o zi sa-mi cumpar casa mea si sa petrec un concediu in miami! acum imi este imposibil (si cred ca si in urmatorii 10 ani, la fel va fi!)dar stii cum se spune : speranta moare ultima! apropo de sperante; se spune ca: "omul daca nu mai are sperante ...moare!" eu cred ca si afirmatia asta e adevarata!

| georgy_4632 a răspuns:

Toti traim din vise. Daca nu am visa, nu am putea trece peste viata asta amara. Unii, pana la urma, reusesc sa traiasca ceea ce au visat toata viata(ma aflu printre aceia).

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sincer, visele nu prea mi le amintesc asa ca nu stiu daca am sau nu. Dar visuri, mama-mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se refera la visele noaptea aceasta intrebare ci si se refera la dragostea cu alta persoana, iubirea sincera si sufleteasca. Si intr-adevar daca o persoana nu are vise nu are nimic, nu are dragoste, nu exista iubire, nu se poate intemeia o familie...etc.