| fdsdf a întrebat:

Sfirsitul lumii din anul 2012 va fi sau nu?

Răspuns Câştigător
| Lora_6439 a răspuns:

Daca calendarul maiasilor se termina brusc in 2012, asta nu inseamna ca va fi sfarsitul lumii. Pe de alta parte, si scrierile lui Nostradamus se zice ca sunt adevarate. Ei bine, cartea lui Nostradamus se termina pe undeva prin anii 7000, iar la 2012 nu scrie nimic de vreo distrugere a planetei. Se zice ca in 2012 se vor schimba doar niste energii si atat. Este vorba si de timp. din anul 1979 timpul a inceput sa iti schimbe "viteza". De aceea ni se si pare ca trece mai repede. In 2012 se zice ca va atinge un prag maxim si nu vom mai avea timp de nimic (asta stiu de la profa de fizica), dar niciun sfarsit. La urma urmei, numai Doamne Doamne stie cand va fi sfarsitul.

18 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu credwinking
Numai Dumnezeu stie!big grin

| juniper a răspuns:

Vom astepta si vom afla, sa nu tragem concluzii inca dinainte.

| oz a răspuns:

Da. Pana ieri se credea ca va fi la 12:05 dar dupa cateva calcule mai amanuntite s-a demonstrat ca va fi la 12:07.Mai ai 2 minute in plus. Ce vei face cu ele?

| costymaximus a răspuns:

Nu mai credeti toate scenariile de film.

| Slavic a răspuns:

Bună.

Tu chiar iei in serios? Mai devreme sau mai tarziu tot o sa murim, nu vad ce atata agitatie!

Pa, pa.

| Klara a răspuns:

Cand se termina calendarul romaneschee hee Lasa-i pe mayasi, n-avem treaba cu ei

| zorialbi a răspuns:

Legat de sfarsitul lumii: "Iar despre ziua aceea şi despre ceasul acela nimeni nu ştie, nici îngerii din cer, nici Fiul, ci numai Tatăl." (Marcu 13, 32), deci nici regizorii de film nu au de unde sa stie...happy Dar asta nu inseamna sa ne lasam pe tanjeala. Trebuie sa fim pregatiti in orice moment pentru sfarsit, chiar daca e vorba de moartea noastra sau de sfarsitul lumii. Pentru ca toti vom da socoteala la judecata in fata lui Dumnezeu. Numai bine! happy

| Aliyaa a răspuns:

Numai dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumi!winking

| DianaLostInDreams a răspuns:

Nu cred.Defapt nimeni nu poate sti.

| princessmary a răspuns:

Daca era adevarat ce spun acestia eram deja morti din 2004, nu are cum sa stie cineva cand VA FI sfarsitul lumii, Dumnezeu hotareste asta, deageaba calculeaza ei acolo ca nu prea au ce, deci nu te panica ca in 2012 o sa vezi ca vei fii in viata si nu vei avea nimic

Răspuns utilizator avertizat
| JustLauren a răspuns:

Te-ai uitat la filmul 2012? Eu da dar nu cred ca va veni sfarsitul lumi...doar Dumnezeu stie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știm. Ask God.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Hai nu mai băga lumea în panică, lasă-ne să ne bucurăm de viață, atât cât o fi ea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru tine Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Numai daca mori tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crede e minciuna inca si data o stiu ei pe 21 decembrie toti is invatati si stiu atunci pentru ce trebuie dumnezeueu una nu credeu cred in dumnezeudar nu in invatatii ceia p#####daca tii dat sa mori te ineci si cu un git de apa

| finalflash a răspuns:

Mda asa ziceau si in 2006 laughing n-au sanse