| anonim_4396 a întrebat:

Si eu simt la fel de multe ori. Am avut gandul asta dar am lasat sa treaca dar nici o imbunatatire. Am 42 ani, nu am avut prietena in viata mea si asta ma doare apoi mai sunt multe alte lucruri care m-au dezarmat total si cred ca sinuciderea este ultima solutie pentru mine

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Si eu m-am gandit de multe ori ca sinuciderea e ultima solutie dar nu cred ca chiar este o solutie. Atat timp cat esti sanatos si respiri exista speranta si in plus mai poti face multe lucruri. Daca nu ai familie si simti ca nu ai pentru ce trai incearca sa fii un sprijin pentru altii, incearca sa ajuti oameni care au nevoie. Te vei simti mai bine. Tu poate nu crezi dar exista un Dumnezeu acolo sus si nicio fapta buna pe care o vei face nu va ramane nerasplatita.

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Asa...si intrebare care e?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Trist! poate e si vina ta aici, poate inainte ai cerut ceva ce persoana de langa tine nu ti-a putut oferi, nu esti batran, inca, batran vei fi de la 55 de ani in sus, ai timp sa iti faci o viata mai buna dar gandeste-te mai bine la lucrurile pe care le-ai facut gresit si incearca sa nu le mai faci.
Poate trebuie sa faci o schimbare la tine, sa fii altfel.

| Brt a răspuns:

Nu stiu ce sa mai fac sunt depasit de situatie

| Brt a răspuns:

Usor de zis