| IAmTheQueenOfTheWorld a întrebat:

Simt că nu mai are sens să trăiesc. Ceva sfaturi ca să scap de chestia asta?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Toti trecem prin asta din cand in cand.
Asta nu inseamna ca ai terminat cu viata!
Incearca sa-ti gasesti o ocupatie cat mai ciudata cand simti asa.
Si cand spun "ciudata", nu-mi bat joc de tine.
Invata limba ebraica, fa bungee-jumping, ia-ti cortul in spinare si du-te in creierii muntilor...nu stiu; ceva de genul asta.
Te asigur ca, dupa maximum o ora, vei scapa de gandurile negre.

| Musique a răspuns:

E doar o stare de moment.
Fă o plimbare, s-ar putea să te ajute.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu, nici multi altii. Toti traim in cea mai mare parte degeaba. Obisnuieste-te.

| AtateaConditii a răspuns:

Traiesti ca sa te simti tu bine, nu ca sa ii faci pe altii sa se simta bine, nu te stradui sa le faci altora pe plac, nu pune la suflet ce zic ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare traieste pentru el prietene, nu trebuie sa ai un tel in viata un scop, nu e matrix aici, e viata reala. trezirea. o viata ai, nu o irosii, treieste cum poti si vrei, si sa fie bine pentru tine

| mimiwewem a răspuns:

Trebuie să trăiești. Ești făcut pentru asta. Ieși cu prietenii, vorbește, poate te scapă din starea asta de melancolie.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!