| RAY a întrebat:

Sincer cum isi imaginezi ca arata o persoana cu care vorbesti pe internet?

ma intereseaza daca va faceti si o impresie fizica cand raspundeti cuiva de pe TPU si oare cum arata persoana aia in imaginatia voastra, aveti iluzia ca e frumoasa sau urata?

26 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Intrebarea ta, pe cat de prost formulata si explicata, e foarte buna

| RAY explică (pentru whatevernvm):

In romana nu are sens?

| Drimmero a răspuns:

Sincer, imi fac, asociez cu anumite aspecte dar o imagine ampla nu pot avea,, e o limita a imaginatiei mele. Asta o zic din perspectiva mea, nu stiu cum vad altii.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Zi-mi o persoana care o consideri inteligenta de pe TPU? si care inca nu ai vazut o real /poze

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Depinde de persoană.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sunt destule, chiar nu imi vine una concreta in minte.

Dar tu?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Inferno,sebastian,doctorandus,andreia67,TimesNewTPU,OAly,sabin89, rexiomaria
sa nu crezi ca te consider mai putin inteligent sau pe cei din lista mea dar ei se apropie de ceea ce cred eu evolutie, big bang, ateism, stiinta etc

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cred ca sunt persoane frumoase, ce superficial sunt, asociez inteligenta cu frumusetea

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Am inteles.

Inteligenta si un fizic placut pot insemna o combinatie destul de stralucita si de frumoasa, zic eu.

| Freya1 a răspuns:

Daca porti o convorbire cu cineva o perioada mai lunga de timp si nu ii vezi fizicul cred ca fara sa vrei te gandesti.
De personalitatea unui om poti sa iti dai seama din cum vorbeste dar nu cred ca poti sa iti dai seama daca are un aspect fizic mirific sau e plin de defecte.

| RainmakerX a răspuns:

Ii asociez cu persoane cunoscute care au comportamente asemanatoare.

| Lioana a răspuns:

Nu incerc sa-mi imaginez cum arata persoanele de pe internet pentru ca n-am nici o sansa sa am o imagine corecta a acestor persoane.
Dupa raspunsuri pot aprecia sexul persoanei, varsta aproximativa, nivelul de inteligenta si caracterul. Imi e suficient sa stiu atat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu imi fac iluzii de genul pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi imaginez cum arată fiecare persoană căreia îi răspund.Și nici nu îmi pasă, de altfel.
Să zicem însă că unele îmi sugerează o anumită imagine))

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Să zicem însă că unele îmi sugerează o anumită imagine))
pozitiva or negativa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi imaginez ca toti sunt dezbracati...

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu la fel, dar doar la fete ca baietii nu ma atrag laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru HadesSs):

Uite ca am uitat sa specific asta laughing

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe multi dintre voi mi va imaginez cu o distanta foarte mica intre freza si sprancene si cu incheieturile mainilor balabanindu-se peste genunchi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu, Endoryus (tot cu y fiindca n-a pus punctul pe i nici de data asta) a zis bine prima oara, de fapt e vorba mai ales de baieti, dar cu alt sens...al celor care arata toti in conceptia lui ca niste slabanogi prapaditi pe langa el (sau pot fi eventual si agabaritici, la polul opus).
Asta e sigur motivul nr. 1 pentru care si-i inchipuie pe toti dezbracati. Ca sa fie convins in mintea lui ca el trebuie sa arate mai bine la corp decat prapaditii sau virginii care ii corecteaza vrajelile si rautatile pe care le posteaza pe site.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrajelile si rautatile mele sunt mici in comparatie cu ale tale. Din cate am auzit. My ex ibff.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate fi adevarat, dar ale mele macar sunt constructive. Si mai mult le rezum in privat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum era oare "sa fii domn e o intamplare, sa fii om e lucru mare". Parca. Eh, eu nu sunt om avand in vedere unele chestii. Dar domn? Depinde. Depinde pe cine intrebi. Daca intrebi pe cineva din lista mea de prieteni, poate iti zice asta. Daca intrebi pe vegana noastra preferata ( tot vad ca mi-a dat vot) desigur ca ar zice ca sunt un porc si un nenorocit. De ceva sunt sigur. TU nu esti nici domn si nici om. Asa cum minteai acolo ca esti "uman". Mai "uman" ca multi de pe aici.
Ps> Nu ma lua pe mine cu "constructive" ca nu am 15 ani. Si la ce ai spus, numai constructive nu sunt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Yeah, let's blame it on the river Lea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Drimmero mi-l imaginez fix ca taica-sau lui Dexter uitandu-se la meciuri:
https://cdn-static.sidereel.com/episodes/5533/featured_2x/268829.jpg
Dar o idee mai plinut.

In general nu prea fac asocieri, mai putin cand citesc intrebari socante pe la D&S, mereu mi-i imaginez pe respectivii cu ciunga in par sau cu o acadea sau pufarine, dar mai ales prezervative (pe care nu le folosesc).