| Giulia911 a întrebat:

Spălatul pe dinti cu bicarbonat de sodiu poate provoca sensibilitate dentara?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!

| dullcat a răspuns:

Da, iti poate afecta smaltul dintilor daca este folosit zilnic, deoarece ofera un nivel mare de abraziune.In timp poate creste sensibilitatea dintilor, plus aparitia altor probleme mai grave.

Totusi folosit o data pe saptamana este ok, si eu mai folosesc pentru acel efect de extra squeaky clean. laughing

| Freya1 a răspuns:

Dap.Spalatul des cu bicarbonat afectează smalțul.

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Dar poți folosi carbonat de calciu pulbere.
Albește dantura mai bine ca bicarbonatul și remineralizează.

| Dismally a răspuns:

Da, iti poate distruge smaltul.