| anonim_4396 a întrebat:

Specialiștii spun că privitul pe ecranul televizorului, telefonului etc. afectează creierul și sunt și eu de aceeași părere. Dar afectează creierul și când lucrezi la serviciu și gândești permanent sau numai când urmărești filmulețe cum e pe tiktok de exemplu?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi au ochelari de la statul pe telefon sau mult PC - consola. Tampeniile se gasesc in televiziune cel mai des sau radio, jungla sau muntii fara urma de om e sanatate

| Dismally a răspuns:

Care sunt acei "specialisti" si pe ce se bazeaza cand spun asta? Exista studii serioase pe un grup mare de oameni si cu rezultate concrete?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca faci eforturi psihice prea intense, neuronii mor. Deci da, si ganditul intens afecteaza. Bine, asta nu inseamna cu nu trebuie sa mai gandim rolling on the floor ci sa avem grija de creierele noastre
Iar faza cu televizorul te aduce intr-o stare de vegetatie, dar depinde ce faci. Ca daca urmaresti un documentar iti afecteaza doar ochii, creierul ti-l dezvolta. Atata timp cat nu faci excese e ok