| Furnicuta000 a întrebat:

Sper ca nu e o intrebare prea indiscreta: pe cine votati presedinte? Am vazut ca s-a postat ordinea de pe buletinele de vot. Sa nu spuneti ca nu votati deloc. Trebuie, astia sunt, alegeti unul din ei. Eu sunt 100% sigura ca iese cineva din primii 4

16 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Of draga mea, esti atat de naiva. Romania nu are guvern sau presedinte sau conducatori reali. Daca vrei sa aflii cine conduce Romania, tasteaza pe google blackrock. Suntem atat de mici si neputinciosi. Lumea asta este condusa de giga corporatii si in spatele giga corporatiilor se afla o mana de oameni extrem de puternici si de malefici care imping agende de tot felul prin marionete gen ue/nato/brics/ unicef/massmedia etc. Nu te-ai intrebat niciodata de ce absolut toate canalele de stiri si toate reclamele si toate filmele de la holywood au fix aceiasi agenda si propaganda?!

| Furnicuta000 explică (pentru Cinic):

Prietene, am intrebat pe cine pui stampila nu ce conspiratii stii tu? Nu zic ca nu ai dreptate, dar cineva trebuie pus la Cotroceni, nu?

| Cinic a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pai asta este si ideea. Nu contraza cine este la cotroceni. Rezultatul este acelasi pentru romani. Agenda este aceiasi. Indiferent cine devine presedinte, va pupa acelasi fund si va lua aceleasi decizii dictate de elite.

| Furnicuta000 explică (pentru Cinic):

Si tu indemni lumea sa nu mearga la vot sau cum?

| Cinic a răspuns (pentru Furnicuta000):

Eu nu indemn pe nimeni la nimic. Fiecare sa faca ce considera ca este bine pentru el. Eu personal nu am sa ma duc la vot, pentru ca in opinia mea este o pierdere de timp si energie. Agenda ramane neschimbata si viitorul romaniei sta in mainile papusarilor, nu in mainile papusilor ( guvernul romaniei). Uite un exemplu: polonia este anti agenda, si toate canalele media vestice, prezinta guvernul polonez ca fiind extremist de dreapta si rasist si non inclusive. De ce?! Ca nu vor sa accepte imigranti care s-a nu munceasca si nu accepta regine drag care sa predea despre transexuali in gradinite si scoli cum este in lumea " buna" usa. Este doar o chestiune de timp pana cand in polonia va fi o lovitura de stat, ups, o revolutie in potriva sistemului " tiranic". Asta vei vedea la tv in urmatorii ani daca polonia nu pupa dorsalul elitelor. Pe langa teama de rusia, polonia din cauza asta a devenit cea mai puternica armata din europa. Pt ca stie ca pasul 1 este lovitura de stat. Daca nu merge, se trece la pasul 2. Invazie militara din motive imaginare. Vezi cazul iugoslavia, actuala serbia. Sau irak sau afganistan sau siria sau libia. Nu te supui, mori. Simplu.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu îți bate capul cu omul... E din specia ăia care se cred inteligenți că au descoperit marile conspirații ale omenirii... Când la noi lumea votează cu 2 mâini PSD pentru că pomeni electorale vine unul că el și ne zice că a ieșit PSD că așa vor americanii. Muhahaha.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Furnicuta000):

O zice așa voalat că sa nu para prost până la capăt, dar ce vrea cinic sa zic e că marii conducători ai lumii o sa pună un președinte care o sa ne oblige sa dim homosexuali. Asta e marea lui frica.

| goguPatent a răspuns (pentru Cinic):

Alerta de prostălău homofob care crede că va fi obligat să se **** in cu.r de Netflix? Cum apăreți voi nene înainte de alegeri?

| goguPatent a răspuns:

Vot Lasconi.
Nu că ar fi marea minune a acestor alegeri, dar macar nu e legata de niciun scandal de corupție

| Cinic a răspuns (pentru goguPatent):

Si eu te iubesc! Pup dulce.

| goguPatent a răspuns (pentru Cinic):

Auzi, întrebare. Tu chiar crezi ce scrii? Sau sa citez din tine, e agenda voastră și trebuie sa o duceți la capăt?

| Cinic a răspuns (pentru goguPatent):

Ai dreptate in tot ce spui!

| MihaitzaItza a răspuns (pentru Cinic):

Buhamaha.
Auzi, da făceai și tu o revoluție pe aici odată. Tot o beșină a ieșit cu o să iasă și în Polonia?

| Cinic a răspuns (pentru MihaitzaItza):

Bossule facem. Strange-ti prietenii non woke ii strang si eu si facem. Ce nume ne punem? Revolutie fara nume nu prea se poate happy

| MihaitzaItza a răspuns (pentru Cinic):

Pai tu ești șeful, tu pui numele... Da eu nu vreau sa particip. Doar sa privesc. Și nu-s nici homofob, chiar am un prieten gay și woke.

| Cinic a răspuns (pentru MihaitzaItza):

Homofob nu sunt nici eu. Fiecare sa faca ce vrea cu corpul lui. Nici anti trans. Dar da nu imi place woke culture. Si nu imi place agenda asta facuta impotriva copiilor. Cum sa-i spui unui copil de clasa a 3 a despre drag queen si sa ii vorbesti despre tratamente cu hormoni and stuff. Dar nici o vorba despre educatie nutritionala sau economica, astea nu sunt importante. Si da, consider ca o femeie este femeie doar daca are cromozonii necesari. Un woke poate sa se considere si pisica, asta nu'i problema mea. Dar nu trebuie sa il consider si eu pisica, ca altfel sunt pisicofobic, presupun. Imi place freddie mercury ( gay), kings and general, nu pot sa mananc fara el lol ( gay) spartanii, multi dintre ei erau gay. Daca cel mai bun prieten mi-ar spune, frate sunt homo, l-as iubii si respecta la fel. Eu nu suport propaganda asta mizerabila. Ai vazut, chiar am specificat fetei care a pus intrebarea " eu nu indemn pe nimeni la nimic, eu personal nu ma duc la vot". Dar asta ma face automat homofob si prost pe deasupra. Deschid gura, nu ma aliniez la cerintele woke people, brusc devin retard. Asa functioneaza woke culture, cine nu este cu noi este impotriva noastra. Capitala romaniei nu mai este de mult la Bucuresti. Si nu conteaza ca votezi psd, pnl, udmr etc. Agenda este aceiasi! Asta nu intelge lumea.