| deny11397 a întrebat:

Spuneti cateva reguli dupa care ati vrea sa functioneze Romania :*

7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

O Constitutie "solida" ar fi de-ajuns si bineinteles respectarea ei.

| Dumnezău a răspuns:

1.Pedeapsa cu moartea
2. Fascism dus la extrem in combinatie cu un comunism elevat, am eu un fel de schita a unui regim de asta, dar n-am chef sa reproduc cele 9 pagini de acolo. Ceva bazat in special pe frica,astfel incat sa nu se mai comita nicio infractiune, oricat de mica ar fi. Teroare=frica=respect, e simplu ca buna ziua.
3.Asasinarea a jumatate de populatie,in speta tiganii,ungurii,alte nationalitati, idiotii, si nesimtitii.
4.Cheloo presedinte! laughing

| Klepto a răspuns (pentru Dumnezău):

Deci tu vrei sa mergi pe conceptul lui Captain Planet, 5 personalitati si contopirea dintre ele, un Vlad Tepes, un sarpe cu sange rece fara mila, un Mussolini, un Hitler pentru genocid si un Cheloo care spune totul pe bune, fara cenzura si sa-l doara undeva de parerea cuiva.

| Bunicul62 a răspuns:

La noi in sat sunt si tigani dar sunt cu scaun la cap, nu se tin de faradelegi, la el ma duc sa potcovesc caii si fac incaltaminte buna pentru ei, Peste 1 luna ma duc sa le pun potcoave de iarna cu crampoane sa nu alunece bietele animale pe gheata ca nu ii aduc in spinare ca sunt om batrin. Cind eu eram flacau duduiau tractoarele si camioanele pe strada si toti aveam de munca, acum sar scintei din potcoavele cailor ca acum 100 de ani. Legea era aplicata de seful de post si era rinduiala in sat.Acum cind mai dau hotii politia zice sa ii aducem noi legati fedeles pe hoti dar si cu dovezi solide ca ei nu au timp si joaca metin pe calculator.Mai vad si eu baiatul mosului ca prin tara pe locul uzinelor pot sa vin cu caii si plugul si pot ara, as face asta dar ma aleg fara cai ca locul este privat si se fac vile.Dar din cite stiu vilele nu fac suruburi si piulite nici macar potcoave de cai morti. Uite ce necaz a dat peste mine cautam potcoave pentru cai si gaseam numai chinezarii am luat ce am gasit dupa doua drumuri caii erau desculti si abia calcau pe copite. Cind eu eram flacau in sat nu era picior de analfabet ( acum 16% ) nici acum nu avem ca ii ia lumea cu parul pe copii neascultatori Guvernul a avut grija sa ne desfiinteze scoala si dispensarul si ducem copii la scoala cu caruta, ca li se lungesc urechile asteptind sa vina autobuzul care este defect de 3 luni Se mai imbolnaveste cite un amarit si nu ii dau babele de leac vine urgent Smurdul si il duc la spital dar doctorii zic ioc arginina si alte pastile si dai fuga cu caruta la farmacii.Ba mai vin si astia cu politica sa ne spuna ce bine traim dar vin cu jandarmii ca noi am vrea sa le dam cuvint de mingiiere cu biciul dar nu ne lasa legea. Afisele lor le luam si aprindem focul sau invelim gutuile cu ele si stergem porcul cu cele mai mari.Nu am auzit nici de la tata mosu (Dumnezeu sa il odihneasca)Romania sa fie asa de trintita jos

| Klepto a răspuns:

Eu doar vreau valorile subsolice a lor, ca daca le am pe alea, imi creez eu mica mea utopie in care femeile o sa fie goale si sa (ma) munceasca si eu o sa stau linistit, si doar alea urate, dar cu corp frumos ar purta burqa doar pe fata.

| DeathSign a răspuns:

1.Pedepse si legi mult mai stricte
2.Sa nu mai fie lasati sa voteze toti taranii care-l pupa-n posterior pe Basescu ca le da o galeata si o paine
3.Deportare tiganilor(sau mai bine sa fie folositi pentru testarea medicamentelor si anumitor droguri)
4.Partide cinsite, de ajuns sa fie si unipartitism da sa fie unul bun.

| Dragon01 a răspuns:

Anticomunism-fara abuzuri-o constitutie corespunzatoare-fara tigani-reguli si legi contra carora sa existe pedepse destul de dure indiferent de ce persoana este cea inculpata si de cati bani are.