| yonutz63991 a întrebat:

Spuneti-mi niste tipuri de facultati si cu ec se ocupa fiecare. Orice raspuns e bine venit big grin

1 răspuns:
| Numb a răspuns:

Facultatea de Medicina Generala-medicina clar.hee hee
Facultatea de Stomatologie-stomatolog happy
Facultatea de drept-avocat,judecator,notar etc.
Facultatea de Biologie- profesor de biologie, cercetator in domeniul biologiei
Facultatea de chimie-prof chimie, chimist, laborant etc
Facultatea de agronomie-agricultura si medicina veterinara
Facultatea de litere- studiezi diferite limbi straine sau limba romana happy
Facultatea de arhitectura sau constructii-arhitect, inginer etc
Facultatea de Farmacie-farmacist.preparator medicamente
Facultatea de jurnalism-Jurnalist, prezentator tv etc
Facultatea de economie-contabil, economist, afacerist etc
Facultatea de matematica si fizica-profesor de mate fizica inginer.
Sunt mai multe.happy daca ai nevoie de ajutor spune-miwinking