| βǿβǿ a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva versuri/statusuri faine happy
Va rogbatting eyelashes

Fundita :* >big grin

Răspuns Câştigător
| xOnNy a răspuns:

Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC PenTru DureRea TA…

Am invatat sa visez…Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi…Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu …Dar o accept asa cum este…
TotUl TReCE dAr tOtUl nu Se UitA!

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele !

Mi-e frica sa spun ca nu mai esti…

In intuneric tu esti lumina care imi da viata !

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare;Dar nu si de iubirea mea!

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

Totul e k o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape …

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe alcineva…te simti singur

Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte

Viata e plina de necazuri dar si bucurii…….asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

Singura,fata in fata cu noptzile j cuvintelecrying.te iubesc:X.

Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca…

Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

Status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor…

Iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.
Lacrimile spala inima ce-i rana…

Daca-o h sa va placa/sebi-o sa mai faca/le scot ca pe banda/ fac si la comanda. big grin happy )

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

sad
.
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…

Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

Ochii albastri

un sfat pentru cei cu ochii caprui: daca vreti sa-i aveti albastrii……….plangeti si o sa vii se schimbe culoarea….cica’ ochii albastri sunt meniti sa traiasca in lacrimicryingcryingcryinguneori chiar cred asta

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

Albastru e cerul sub care eu traiesk….Albastrii sunt ochii pe care ii IuBeSk:X:X

Citesc in ochii tai albastrii fericire si iubire…Nu te gandi nici un moment ca-mi sta gandul la despartire…Nu te gandi ca mi-ar trece prin cap sa te insel vreodata…TE IUBESC cum n-am iubit niciodata

┌♥┘Ssunt uN Vyp Ssunt uN StaR Ssunt Zana FaRa RiVal

Ochii albastrii k seninu….Te-mbata mai rau k vinu

º•♥Treci printre ei, nu te mai uiti in ochii lor,ti-e frica si ai vrea, sa poti si tu sa zbori.º•♥

º•♥Azi avem clipe frumoase,maine amintiri ce dor…m-ai lasat sa ratacesc pe drumul sentimentelor!º•♥

Nu-mi spune ca ti-e dor…n-am sa te cred,sa fim iar impreuna rost nu vad,vreau sa uit de tine,vreau sa uit de mine.Nu ma cauta,sa stii ca nu e bine,incearca sa intelegi ce spun acum

Stii, cum se spune prin batrani ca nu pretuiesti…Pe cineva, atunci cand pierzi…incepi sa-l iubesti…

•♥Inima te cheama acolo unde stii.Cand inima te cheama, ai grija, n-o rani.º•♥

•♥De fiecare data gandul ma indeamna:’Lasa in urma totul caci inima te cheama’.º•♥

De ce trebuie k noi fetele sa suferim din cauza unor baieti… sad sad De ce baietii vor sa sarute fetele…Iar fetelor de ce le este frica de primul lor sarut…Raspunsul este pentru ca …. Baietii sunt iubitii unor fete maxim 3 luni iar apoi se despart de ele iar ele sufera…sadsadsadcryingcryingcrying

dragostea ce ti`o port eu nu ti-a mai purtat`o nimeni niciodata….sarutul ce ti l`am dat…nu ti l`a mai dat nimeni niciodata….ochii mei albastrii nu i`a mai vazut nimeni in afara de tine niciodata….toate clipele pe care le-am pertecut impreuna nu o sa le mai pertec cu nimeni niciodata….si mai e ceva….iubirea ce ti-am purtat`o nu o sa ti`o mai porat nici eu.niciodata pentru ca ti-ai batut joc de mine…mai lasat sa sufar….nu ti` pasat de lacrimile varsate pentru tine….dar acum stau si te privesc cum isi bat joc de tine toate curvele pentru ca tu ai bani…si asta le plac tuturor….bani tai nu si iubirea ta….

viata mea daca nu ar trece langa tine nu ar conta nu ar fi a mea
linistea mi se asterne noapte in suflet sub privirea ta…
doar sa te privesc doar sa ti vad ochii in lacrimi si apoi sa ma topesc
daca ar fi ceva p lume pentru care as muri nu as sta deloc p ganduri stiu ca ochii tai ar fi.
daca ar fi ceva p lume de care mi-ar fi dor ar fi ochii tai albastri ce-mi dau aripi sa zbor…
ochii tai ii confund mereu cu marea ma incec in ei,
ei imi spun ce vrei…
ochii tai de un albastru ca precum este un cer senin ma keama si vin doar sa te privesc.

sa nu plangi niciodat pentru un baiat deoarece nu merita …….el ar trebui sa planga dupa o fata….baiatul este nesimtit si umbla cu tine dor pentru interes .cand iti alegi un baiat care sa-ti fie alaturi la bine si la rau fii atenta!ca baietii te inseala intodeauna(toti baietii sunt la fel…niste curvari si pe deasupra si foarte nesimtiti)daca un baiat te inseala da-i papucii din prima clipa in care ai banuit asa ceva(sa nu aveti incredere in baiet!)

m`am pierdut cautand ochii tai…m`ai creeat pentru tine….m`am pierdut cautand ochii tay…m`ai salvat pentru tinee…sad….am crezut sh acum shtyucat de mult am greshit…cand am plans sh am crezut ca nu are nici un sfarsit….m`am pierdut cautand ochii tai….sad

sunt departe de tine,
si-mi este foarte greu,
te rog sa nu ma uiti,
ca eu te voi iubi mereu,
mi-e dor de tine in brate sa te tin,sa te sarut,
mi-e dor de prima zi in care noi ne-am cunoscut,
stiu ca am gresit,te-am facut sa plangi de-atatea ori,
si in loc de soare ti-am adus furtunii si norii,
dar,cu toate astea te iubesc,
si la tine mereu ma gandesc,
nu te voi uita,
esti un inger in viata mea,
cand se lasa seara imi amintesc de noi,
si de clipele petrecute in doi.

ref:
am nevoie de tine simt lipsa ta,
nu ma uita doar tu esti inima mea,
zi de zi fara tine imi este greu
am nevoie de tine mereu(X2)

ochii albastrii,satena,inteligenta ,
fata independenta,
dar te joci cu viata mea,de ce?
sa nu mai crezi in vorbe ma ascund,
orice s-ar intampla,sa stii ca te iubesc din ce in ce mai mult

ref:
am nevoie de tine simt lipsa ta,
nu ma uita doar tu esti inima mea,
zi de zi fara tine imi este greu
am nevoie de tïne mereu(X2)

AS VREA SA FIU UN NOR SA MA PRESCHIMB IN PLOAIE SI APOI P TRUPUL TAU AS VREA SA CURG SIROAIE; AS VREA SA FIU O FLOARE P CARE SA O MIROSI, AS VREA SA FIU SI LACRIMI IN OCHII TAI FRUMOSI, AS VREA SA FIU PAMANTUL P CARE TU PASESTI AS VREA SA FIU EU INSUMI AS VREA SA MA IUBESTI PT CA EU TE IUBESC FOARTE MULT!

ia e o diva cu rochie de printesa cu diadema alba si cu ochii mari si sclipitori ca doua cristale puse in cristalizor ia e o printesa cum tiai dori si tu sa fie dar nu poti findca nu ai talentul pe care il are ia… eu sunt printesa tu doar o copie a mea asa ca ai face bine sa nu te holbezi la ea….diva din ia e printesa din mintea ta

.●Te ubesc dar nu te mai iert ! mai bine sufar si pierd ! mi-ai calcat ubirea in picioare si DOARE ! dar peste toate voi trece ca am un suflet Tare !

●Iubirea te ridica , iubirea te coboara , iubirea iti da aripi iubirea te omoara … IUBSTE’-MA nu ma UCIDE !

As vrea k cerul sa planga acolo unde esti . sa planga k lacrimile mele si poate wh ai sa.ntelegi k esti iubirea vietii mele ! Te UBE love struck

●Te detesti . o vezi plecand k ochii goi,tu prea mandru s-’o opresti crezand k vine inapoi …

●Pt c’a-i dor o pustoica crezi ca nu stie ce vrea? Lasa sa mai cresca catizva ani sa vezi ce buna se face ! O sa spui:ah` ce n’as da sa fie a mea !

.●Stiu ca am gresit ! dar nu atat de rau incat sa`mi stergi imaginea chipului tau ! sa te pastrez in amintiri e dreptul meu !

Eu nu ma-ntrec cu nimeni si nu port alta fata,sunt succese care ma-n conjoara si infrangeri care ma inalta.

Moartea e o ipoteza pana in momentul cind omul se pomeneste in bratele ei,fara nici o speranta de intoarcere :

Oricat as incerca nu voi fi niciodata ceea ce am fost ieri sad

Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului .

Fetele cuminti sunt facute din Zahar si Dulceata .Eu sunt facuta din Angely si Gheata ,m-am nascut sa am gesturinu sa le suport.Pentru mine nu exista antidot eu stiu ca distrug tot.

Te minti si acum ,desi iti este dor .Ai pus orgoliul in fata sentimentelor.

Tu ai sa plangi ,Eu am sa rad.

Dar nu vreau sa uiti ca a fost candva

Intamplator in viata ta

O inima ce te iubea.

Senzatia e unica.doza de risc e mica.Viciul meu implica doar placere si deprndenta psihica !

Sunt focuri care ard in ploaie, Sunt focuri care nu se sting,Sunt indepartati si par aproape, Sunt inimi care inving.

Azi este prima zi din restul vietii mele happy

Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut.

Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita cum ii cheama happy

De la sublim la ridicol nu este decat un pas.

Pentru fiecare saizeci de secunde in care stai suparat, pierzi un minut din viata pe care nimeni nu ti-l poate da inapoi

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume.

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri

Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele….

Cel mai trist este sa te indragostesti de baiatul pe care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nici-o sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu-l poti avea… Doare, trece… Trece oare? Doare si nu trece…

sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea

Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…

" Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…viseaza in continuare…speranta nu moare… "

" Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar… "

" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimvba un viitor care a fost deja… "

"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "

" Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. . "

" Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…

" Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "

" Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata ! "

" Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! "

" Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "

" Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga… "

" Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"

" Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant

" Romania este o tara in care pizza vine mai repede decat politia"Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "

" Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor… "

" Nu merita niciodata sa plangi pentru cineva, iar cine merita nu te va face niciodata sa plangi! "

Viatai scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi… "

" Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti ! "

" Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… "

" Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara ! "

Daca tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iti par cuie… "

Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. . "

" Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…

" Nu ai mai vazut mancare de cand se tragea cu arcu ! "

" Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "

" Pe cine nu il lasi sa moara nu te lasa sa traiesti… "

" Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singur! "

" Ce s-ar intampla daca o masina, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile? "

" Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "

" E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia… "

" Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "

" Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate… "

" Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointza! "

" Parca voua nu v-a place cand v-a luam pe la spate, cand v-a tragem de par si v-a dam palme strigati o doamne ce naiba sunteti doamne… "

" Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata ! "

" Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! "

" Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "

" Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga… "

" Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"

" Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului

" Bat covoare cu ochiul mintii ! "

" Moderatelly Invisible… "

" Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant… "

" Un nimeni celebru ! "

" Nu-mi stricati proasta dispozitie ! "

" Romania este o tara in care pizza vine mai repede decat politia"

" Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "

" Din lipsa de experienta m-am oprit la atat ! "

" Cand ii bate norocul la usa, lenesul se plange de… prea mult zgomot ! "

" Am praf in ochi pentru artisti, praf in nas pentru rockeristi, praf de pusca pentru manelisti, te fac praf daca mai misti ! "

" Eu sunt bogat, dar nu ma consider fiindca imi lipseste esentialul… "

" Daca vezi pe cineva fara zambet……da-i unul de al tau… "

" Primul semn de senilitate este sa crezi ca le sti pe toate… "

" Creierul meu abia asteapta sa fie pus la munca! "" Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …",pana ce apuci sa pui mana pe o piatra… "

" Daca ai datorii financiare, cineva este stapan pe o bucatica din tine ! "

" O cearta este o intrecere in care fiecare vrea sa aiba primul… ultimul cuvant ! "

" O vorba buna poate tine de cald trei luni de iarna… "

" Am 2 femei in viata : STEAUA mea si MUZICA. traieste viata ta si nu a altuia ! "

" Cel cu limba prea ascutita risca mereu sa-si taie singur beregata… "

" Adevarata valoare a unui om este: cat l-ai pretui daca ar pierde tot ceea ce are… "

"Daca nu ne pasa de viitor, nici viitorului nu-i va pasa de noi…"

" Nu-ti lasa vorbirea sa mearga mai departe decat gandirea! "

" In orice mare iubire este si un pic de orbire,
dar in nici una mai multa ca in iubirea de bani… "

" Psihologul este un tip care-ti i-a o gramada de bani ca sa-ti puna toate intrebarile pe care sotia ti le pune gratis! "

" Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come… "

" Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu… "

" Nu conteaza lungimea baghetei…. ci magia din ea! "

" Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent
linistit ingrijorandu-te despre viitor… "

" Desi traim si luptam impreuna, fiecare moare singur… "

" Daca aduni toata viata bani de frica saraciei, ai ajuns deja sclavul ei! "

" Unii oameni se tem asa de mult de moarte ca nici nu mai apuca sa traiasca! "

" Spune-mi la ce fel de glume razi, ca sa-ti spun cine esti! "

" Adevaratul castig in viata este viata, nu banii… "

" Suntem inclinati sa credem nu ceea ce este adevarat,
ci ceea ce ne place… "

" Un om fara convingerei este un vagabond care merge spre nicaieri… "

" Senzatia e unica, doza de risc e mica.Viciul meu implica doar placere si dependentza psihica… "

" Azi este prima zi din restul vietii mele… "

" Daca cei ce traiesc in tari comuniste ar avea sa manance cat au de inghitit, ar duce-o mult mai bine… "

" Punctul tare al multor personalitati este ca au ajuns
sa-si cunoasca si sa-si depaseasca slabiciunile… "

" Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor… "

" Traieste cu grija, viata n-are "roata de rezerva"

" Sfaturi putem da, dar minte nu! "

" Viata-i ca o tarfa ce des iti iese in fata, ce des iti trage plasa !

" Imi este calauza oricine e mai nebun decat mine… "

" Nu merita niciodata sa plangi pentru cineva, iar cine merita nu te va face niciodata sa plangi! "

" Cea mai mare rasplata pentru stradaniile unui om
nu este ceea ce castiga prin munca sa, ci ceea ce devine prin ea! "

" Cea mai sigura cale spre bucurie este sa cauti sa faci o bucurie altuia… "

" Copiii sunt averea omului sarac… "

" Nu te compromite… nu te ai decat pe tine! "

" Nu stii ce inseamna arta de a invinge… sa fi fierbinte chiar daca afara ninge… "

" Viatai scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi… "

" Inca un an din viata a trecut… am trait doar cum am vrut! "

" Fii elegant, nu te vinde pe nimic… "

" Cearta-ti prietenul in ascuns si lauda-l in public! "

" Se vede clar pe fata ta…ca ma placi si ca m-ai vrea…ti-ar da botu` taratura…mergi inchis si taci din gura! "

" Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava! "

" Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura! "

" Primul semn al unei stari inapoiate, din punct de vedere al culturii, este intoleranta. Cand cineva crede ca numai el are dreptate… "

" Nimeni nu te poate tine in inferioritate fara consimtamantul tau! "

" Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura, cand de fapt este indiferenta! "

" Fiecare om mare a invatat mai intai ca trebuie sa asculte,
de cine trebuie sa asculte si cand trebuie sa asculte! "

Greselile copilaresti nu sunt facute de regula de … copii!

" Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile,suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte! "

" La doua zeci de ani domneste sentimentul, la trei zeci de ani vointa, iar la patruzeci, judecata! "

Ai pierdut un diamant in timp ce tu erai ocupat sa aduni pietricele sadsadsadsadsadsadsadsadsadsad::::::sad:::crying((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Nu exista un afrodisiac precum inocenta.

E o prostie (sau vreun zvon răspândit de vreun triton) faptul că aşa-zisa educaţie aleasă fereşte o fată de seducţie. Nu, existenţa este mai dreaptă şi mai cinstită: există doar un singur mijloc [de apărare] şi acesta este inocenţa.

♥Fiecare copil este un artist. Problema sa poata ramane artist cand ajunge la maturitate. ♥

inocenta incepe sa dispara cu prima dezamagire; cu primul compromis facut in bratele altuia/alteia; dispare cu totul in momentul in care un sarut nu e decat un sarut;

Râsul Ei copilaresc ti-a rămas in adâncul sufletului,e inocentă, dementă,dulce.Cand vrea.Si ar fi putut fi doar a ta.

Lumea aceasta a amintirilor din copilarie,a vorbelor si a jocurilor pe care le nascoceam mi se va parea, mereu,dureroasa dar mai adevarata decat cealalta lume.

Copilaria e o lume aparte pentru noi e o lume ciudata,fantastica,ireala, pentru cei ce fac parte din ea dimpotriva ,una reala si plina de armonie!

Copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile.

Copilaria -o nevoie imensa de mirare.
Copilaria este regatul unde nu moare nimeni.
Copilaria este INIMA tuturor varstelor!Spune-mi şi voi uita, arată-mi şi poate îmi voi aduce aminte, implică-mă şi voi înţelege!

Doreste-ti succesul si nu perfectiunea. Nu renunta niciodata la dreptul tau de a gresi, pentru ca atunci iti vei pierde abilitatea de a invata lucruri noi si de a inainta in viata.

Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce’i mai frumos.

nu merita sa-ti pui sufletul la picioarele cuiva ,merita sa fii desteapta si independeta, baiatul care te iubeste intr’adevar apare si el intr’un sfarsit.

Intotdeauna am cautat incredere si tarie in cei din jurul meu dar le-am gasit mereu in mine,acolo erau dintotdeauna.

nu iti ura propria viata cand simti ca totul e pierdut, e doar imaginatia ta pentru ca dupa fiecare lacrima urmeaza zambete , asa cum dupa fiecare furtuna urmeaza soare .

eram fericita candva, multe s-au schimbat.Cei cu care impartseam tot au intors spatele, au plecat ! cati ati ramas alaturi de mine ?! si catsi ma veti ajuta atunci cand cad sa ma ridic ?!

Copilul din mine are nevoie de îndrumarea ta. Ai de gând să-l abandonezi, când mai are încă puţin şi-şi realizează visul?

Iar universul meu, micuţ cum era încăpuse într-o cutie de bomboane.Avea suficient spaţiu pentru mine şi pentru visele mele.

Oare cati o sa sufere
sa cada din picioare?
sa faca remiza
cand joc eu un meci mare…
viatai ca 2 zaruri aruncate la intamplare…
sa te ridici, sa pleci dintr-o singura aruncare…

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele.

Tocmai scrii povestea unei despartiri,pui pe foaie lacrimi ce sunt si amintiri,orice ai spune acum nu mai vreau sa lupt,imi repeti intr-una ca te vei schimba,mi-ai promis mereu ca va fi cum era…orice ai spune acum nu mai vreau sa lupt,de ce plangi la nesfarsit? nimeni n-a gresit,da vin pe mine, ochii mei sunt goi n-au lacrimi pentru noi, lasa-ma sa plec.

Prefer sa ma descurc cu ce am , prefer sa nu tac, prefer sa nu las, prefer sa sper in continuare, prefer sa cred ca dupa nori urmeaza soare.

Sub haine, prin cearsafuri, in oglinda si in fata noastra nu ne putem ascunde de noi insine.

blocata intre 4 pereti.am multe de zis.vreau sa ajung acolo unde mi-am promis.restul-i ca un hoby dar totodata si un drog.incerc sa fac ceva.din lumea mea sa descriu tot.
Nu plange piesa nu s`a terminat,scena de final nu s`a jucat.Nu conteaza daca sala s`a inchis,crede in drumul ce ti s`a deschis.
Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste .
Si cel iubit isi bate joc.

Am trecut peste tine, nu-ti pune smne de-ntrebare. Nu ma uit iar inapoi chiar daca pe amandoi ne doare

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK!

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Voi fi mereu langa tine si am sa te sustin Am sa fiu langa tine in problemele care vin Caci ai nevoie de mine , de dragoste si afectiune , Nu de bogatani , de minciuni si de fictiune :X !

Daca m`ai uitat,as vrea sa-ti amintesc Ca m`ai iubit candva si ai vrut sa te iubesc Si cate ai facut,sa-ti dau primul sarut Chiar daca ai plecat si tu m`ai uitat,eu n`am sa te uit

Vrei sa iti spun macar ca-l vreau pe unul din baietii tai Sa poti macar sa te mandrestica una ca mine Umbla cu un tovaras de al tau pe strada la tine

prea devreme pentru riduri sh lacrimi varsate.Noi imbatranim de prea multe ganduri noapte de noapte.Prea devreme sa-ti lipseasca acele shoapte care crezi ca-ti vindeca ranile toate

Cand o vei pierde atunci vei realiza cat te iubea,cat o iubeai si ca in momentele grele doar ea ti-a fost alaturi!Cand nu va mai fi a ta vei realiza ce buna era

Tsine` minte` ca o lacrima adevarata e rece` la fel ca si ` timpul care numai trece! Am doar simple regrete` iar ce`a fost intre noi` Doar false Sentimente

Te-am auzit strigându-mă din colţul rupt al unei fotografii, aducând fiori din trecutul îngropat în camera obscură

Tu stii ca nu vreau un increzut cu portofelul gros Vreau un baiat sa ma`nteleaga si sa`mi vorbeasca frumos

Ai pierdut un diamant in timp ce tu erai ocupat sa aduni pietricele!

Nu vreau poveste de amor , povestile-s triste si dor

Poti sa incerci sa mistii muntii din loc , pentru ea e prea tarziu sa mai conteze vre`un efort

Fetele mele sa va mai spun ceva , baietii fara fete nu pot rabda . Arati bine , esti desteapta, il faci ! Dar daca pui botul la vrajeala lui , te dezbraci !

Oriunde ai fi traieste clipa nu sta… Ca e pacat sa pleci si sa nu lasi ceva in urma ta!

Acum ecoul tau iti spune asa " chiar daca ai puterea sa ascunzi ti.e dor de ea !"

Femeile imature sunt rănite de un bărbat şi-i fac pe toţi ceilalţi bărbaţi să plătească păcatele aceluia. • Femeile mature ştiu că ăla a fost doar UN bărbat

Realizezi ca fara ea ti`e greu abia atunci cand o pierzi . Realizezi cat de mult iti lipseste acel cineva Care zi de zi `ti zambea in sufletul ei te iubea, dar nu`ti spunea

Voi fii drogul tau,iar tu vei avea nevoie de mine !

Aici nu e vorba de tupeu, ci de tot ce putem sa facem tu si eu :X

Simti cum pulsul iar iti creste si ai vrea sa dispari. Nu mai ai ce sa repari
Si am iubit cand nu vroiam sa simt `.

Nu e vina ta c`ai fost naiv , iar ea, ti-a luat fara sa-i dai inima ! :X

Ochi am pentru totsi`.Inima am doar pentru unu`

Vb la telefon`sh iti spun ca imi este bine.Te Mint.bine imi e doar langa tinee!

E greu sa plangi unde radeai odata Sa vezi cum fericirea de lacrimi e udata

Are o aura ce te´atrage stie ca o placi d´aia nu te lasa in pace

Ea se duce spre un nou inceput Iar el se duce la fund !

h-ai sun´o tu , spune-i ca ti´e gol sufletul ! Ca atunci cand a plecat a luat cu ea totul

Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu-i nimic acum s-a terminat, Tu ai fost cel care ne-a indepartat.

pentru ca langa mine nu e mandru ! ci fericit :-x

Greseala iti apartine . eu vreau sa uit numele tau !

Te privesc cu sila,imi provoci doar mila,dar e putin cam tarziu…Nu Mai Sunt Cum Ai Vrea Tu Sa Fiu.

Astea-s cuvinte ce m-au scos din viata ta . acum e momentul tau sa versi lacrima . ca si momentul meu sa te urasc chiar de n-as vrea .deci e momentul meu de-a renunta la poza ta.

trag un zambet fals si dureros pe care toata lumea`l crede numai ca sa-i arat prostului ca pierde…

Sa trec m-ai departe nu pot , ca imaginii cu tine ma tin pe loc . Pe nimeni nu voi m.ai lasa sa intre la inima mea !

Fetelor nu va pierdeti capu-n goana dupa bani. nu va pierdeti sufletul in joc dupa golani !

Orice ai spune Orice ai face Cu mine nu mai ai de`a face!

Eu sunt nenoricita fara de care nu ai putea sa traiesti Inima mea n`o dau oricui Vezi sa nu`mi greshesti!

spun stop caci dupa tne, totul altul vine!

Sincer? numai pot plange am suferit prea mult si cred ca imi ajunge

Nai Curaj Sa Ma Lasi Sa Traiesc Fara Tineee!

Stii!? Poate chiar i`ar sta mai bine cu tne` pakat ca tot la mine s`ar gandi si tot pe mine m`ar iubi
Nu exista fum fara foc, privirile sunt atente Ai grija pisy, pe tricou, ti-am lasat deja amprente

Copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile.

Copilaria este primavara tineretii.

Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce’i mai frumos

Eram doar un copil ce nu intelegea. Si tremuram cum n`am tremurat in viata mea. Am pus un pas in spate si inca unul.Strangand din dinti, inclestand pumnul.

De ce m-am gandit numai la mine cand ochii tai de dor plangeau ?
Stiam ca imi va fi dor de tine si fara tine n-o sa pot sa stau ;x
Dac’ai sti ca ochii mei ii cauta pe’ai tai
Dac’ai sti…inima mea ca nu bate fara a ta :X

Take me as I am !
(ia ma asa cum sunt.)

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet
Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Privesc in urma mea,
Vad,oameni razand
Cand plang, ma rog la Dumnezeu ,
Mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Speranta n.a murit si te.ai regasit ca intr.un vis
Inchis in tine dar prietenii sufletul ti.au deschis…
Au fost cativa dar au contat inzecit
Si.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid…

Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant
Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,
Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.
Sufletul nu mai poate fi racorit,
doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Se spune ca iubesti o data in viata,o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi
Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud
Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

Am colorat impreuna multe amintiri frumoase
Ne-am dat seama ca nu ne stim dar totusi ne cunoastem
Ne-am tinut de mana la bine si la rau
Am fost langa tine,langa sufletul tau
Ne-am jurat intr-o zi ca impreuna vom fi
Iar acum cand suntem ne iubim ca doi copii
Timpul a trecut,dar noi nu ne-am schimbat
Dar totusi ma schimb pentru ca te iubesc cu adevarat
.
Atunci cand cazi , eu o sa te ajut sa te ridici . Atunci cand simti ca iti e greu , voi fi mereu aici . Cand toata lumea te va respinge , eu voi fi aproape de sufletul tau ? Pentru ca suntem prieteni !

Un barbat nu isi dovedeste barbatia prin numarul femeilor cu care a fost, ci prin numarul femeilor pe care le-a refuzat spunandu-le : acasa ma asteapta femeia pe care o iubesc winking

O arde indiferenta baaa proasto[?•»Am MuLtI pRiEtEnI cArE`mI sUnT dUsMaNi TaCuTi! CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!«?• [o.O]]`!"

Fie ca esti slab sau puternic …. uneori simiti nevoia de a te sprijini pe bratul unui prieten……….si e bine de stiut k acel prieten este langa tine…si nu te tradeaza………
(aveti grija cum va alegeti prietenii…….ca s-ar putea ca de cele mai multe ori sa va tradeze…)

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunoscwinking!

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Tot ce ‘ i interzis :X E palpitant smug :X"O vezi?Nu e trista,chiar deloc.Zambste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine.Dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Un copil este un inger ale carui aripi
se micsoreaza pe masura ce ii cresc picioarele

Acum ma suna… cand da de greu sa-i spun o vorba buna ! ;x

Vei cauta privirea mea la fiecare ea din viata ta

Si daca te as ierta ?

Frumusetea reprezinta intelepciunea femeii…Intelepciunea reprezinta frumusetea barbatului

Un prieten adevarat este acela care te asculta cand ai nevoie de el.Care iti zice adevarul chiar daca doare,care e alaturi de tine si se sacrifica pentru tine k e convins k si u te-ai sacrifica pentru el.
Mai bine ai fi tu insuti.Cum erai inainte!…Rujat,cu poseta pe umar,poponaru ala cuminte.Acum ia-ti draq rochita si pantofiori tai cu toc.Dati jos hainele largi si fata de golan bagat in joc!
Oriunde ai fi…OriCe ai face.Cu oriCine ai fi aCum.Candva te vei intOarce.Dar te vei intOarce cand va fi prea tarziu.Atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi

O vezi? nu e trista , chiar deloc… zambeste suav, are privirea de foc. e o dulce, o iubesti, stii bine … dar ea, deja nu se mai gandeste la tinewinking!

O furtuna imi aminteste de cat de frumoasa e vara, fotografiile imi amintesc cat de frumos este sa cresti, prietenii ca tine imi amintesc cat de frumoasa este viata

Si daca vreau sa iasa fum,stiu unde sa dau foc

Impresii pana la refuz"E chiar asa cum zic…:,Sti bine ca nu ma ascund! "jeg0asele" care vorbesc aiurea se duc la:"fund

Va tineati de maini si ea plangea,priveai in ochii ei frumosi d fata rea ;x

•¦De fiecare data gandul ma indeamna:’Lasa in urma totul caci inima te cheama’.o•¦

Gesturi sh vise… atingeri interzise:

Potsi sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel…la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el…;x"

Imi place sa gresesc, caci nu prea mult gandesc.Copilaresc, Traiesc, Imi cer scuzee.Multzumescc`!

Daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc o sa`l joc. Totul e scris, nu depinde de noroc. > LaSa aparenta Si gusta esenta =p~

at poti s-astepti si pentru ce,cat voi ierta doar din dragoste?

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti,cum poti sa ceri daca tu nu iubesti?

Nu voi uita niciodata ce-a fost,nu voi uita…Ce zile bune si nebune,candva am trait amandoi

De cate ori am vrut sa gasesc un nou inceput,de atatea ori am dat tot ce-am avut!Doar un cuvant as vrea,sa-mi dea increderea si sa pot din nou afla dragostea!:X

DA!gresesc iubindu-te pe tine.Nu vreau sa stiu calea dreapta niciodata

De gresesc cand in brate tu ma strangi,tot ce e drept in lume vreau acum sa alung!

Din iubire.doar din iubire.O lacrima se naste in ochii mei

Si-ochii tai vreau sa ma pierd cand tu imi spui ca ma iubesti!Tot ce gresesti eu pot sa iert cand tu imi spui ca ma iubesti

Nu vreau sa uit.Cum ma alintai.Si cum linisteai atunci.Cand simteam ca mi-e greu,ca ma pierd.

Durerea numai exista.Numai sunt trista.E mult mai bine asa.

Si am o mie de motive sa te urasc tare de tot,tot nu pot!Si am o mie de motive sa plec plangand de langa tine si nu as pleca!

Langa tine voi fi pas cu pas!Sa nu te simti singur vreodata.Ai toata dragostea…

E adevarat prea mult te-am asteptat.E adevarat prea mult te-am cautat!Dar ai venit si totul s-a schimbat…

Strange-ma-n brate si spune-mi ca tu nicicand nu vei pleca,vei fi langa mine sa-mi ocrotesti inima!

De Craciun fii mai bun…dar eu tot rea raman…

Nu-mi spune ca iti e dor de soare si de noi!Cand sa iubesti n-ai habar!

Viata nu înseamna doar sa marim viteza. Este mai greu sa învingem pasiunile invizibile decat sa cucerim lumea cu arme vizibile.
Este legea iubirii cea care conduce omenirea. În focul iubirii si fierul cel mai tare se înmoaie.`

Zaresc lumini sau parca sunt umbre.E zi sau noapte,nici nu stiu?!Nu stiu ce s-a intamplat cu mine.Mi-e frig,mi-e teama iar sufletul imi e pustiu…

In vis mi-a aparut o fata.Un chip de inger m-a sarutat usor…M-a sarutat sau doar mi s-a parut caci ce-am simtit nu m-a durut!

Nu vreau sa nu pot sa ma trezesc acum!Te rog,mai stai,stiu ca vei pleca oricum…

Da, ia-mi sufletul cu tine.Doar pentru o clipa sa simt ca esti al meu.

Oare-am sa pot din nou sa cred in iubiri?Oare-am sa pot uita amintiri?

Eu am ales candva un drum ce nu-l pot afla.Se pare ca mi-am ascultat atunci inima

E numai vina mea , pierd iubirea ta si ma sting incet ca focul tau din piept

Esti zambetul meu dintr-o noapte neagra, cand dupa un apus lumina-i dusa toata, tu reusesti sa faci totul fara trucuri chiar daca-s eu cea care-ti da putine lucruri…

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit , chiar de imi esti departe.

In viata fiecarei fete exista un baiat pe care nu-l va putea uita niciodata.

Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

Te Iubea Fraiere ! Chiar Te’a Iubit Candva .

Fa`ma nebuna.spune`mi ca visez prea mult.dar nu`mi spune ca n.am pentru ce sa lupt

Instantaneu’ prin portofel poza mea ai cautat’o . Dar ai uitat ca din lipsa de spatiu candva ai aruncat’o.

.Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

Spui K`i pushToaik si nu`tSi plaje aJa .dar Aja cum e ea. ti-a furat inima?

Si o sa fie bine chiar dk mai avem pr0bleme . iti`spun stai linistit. ca multe vin si trec chiar daca raman semne.orice`semn se vindeca`dupa o vreme

•Sunt lucruri pe care ar trebui sa le invete fiecare persoana: Sa iubesti. Sa razi. Sa razi din nou. Sa asculti si sa inveti. Sa spui "te rog" si "multumesc". Sa ai opinii. Sa le respecti pe ale celorlalti. Sa fii sincer. Sa fii prieten. Sa fii tu insuti.•

Itsi place chiar daca nuu tsi gasesti unele cuvinte . Itsi place cum iti spun asa, s` fi cuminte!

nu voi mai privi in trecut indiferent de cat ma doare.de acum in colo ii calc pe toti in picioare,in fata mea nu vor mai avea valoare,decat cateva persoane.

Poti doar sa zambesti frumos si`i intorci mintile pe dos.acum Se procedeaza mai pervers.zambesti elegant ca o Barbie Si esti pe interes.

Hai nu pune botu, esti copil? Daca ti-am zis c`o sa vin, o sa vin.

Ma amuza baieteii care se vaita ca au suferit din dragoste ,Si ca nenorocita dracului ce a îndraznit sa le faca.V-a ranit orgoliul, baaah, nu sentimentele!"

Baieti ca tine gasesc peste tot , poti sa pleci … Ma doare`n cot , hai bye`bye … Ramai cu bine . Vezi ca intreaba curvele de tine

Sentimentele au cazut acum peste trupul meu:X.Mai ales cand am simtit din plin sarutul tau . In brate sa te strang

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine…du-te tare cat te tine!

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia

Poate ca m`am schimbat.Poate m`am saturat.Poate nu vreau sa aud.Poate ca imi e de ajuns.Poate ce a fost s`a dus.

Fara suflet, doar cu trupu’ tu ai fost prezent!

Poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun .

Stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula,ci punct

Cu greu urâm ce am iubit cu adevarat

Iar cateodata nu.mi permit s.arat cat de mult ma doare

Hai sun.o tu, spune.i ca ti.e gol sufletu . ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu !

Si chiar iti multumesc . Ca m.ai facut sa vad ca nu esti ce.mi doresc !

Nu plange dupa un baiat. Lasa`l pe el sa planga dupa tine. Ca fetele ofera si iarta. Da` baietii primesc si uita.

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea…Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.

Zambetu’ meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s.a intamplat.

Priveste ceru’. uita de belele. eu am plecat cu gandu’ la tine. nu la ele.

Nu te îngrijora daca un baiat îti spune "te sun eu" si nu suna. Poti sa fii sigura ca n.a uitat,nu ti.a pierdut numarul,n.a murit. Pur si simplu n.a vrut sa te sune !

Daca l-as putea avea în fata timp de o secunda pe cel caruia îi daruiam toate lacrimile mele în urma cu ceva timp, nu as putea sa îi spun decât: M.am vindecat de tine !

Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti.e dor de ea !

El s.a apropiat de ea, si.a bagat mâna în parul ei de la ceafa, a izbit.o de usa, apoi a sarutat.o pe coltul gurii.

Dintre toate pustoaicele eu ti.am mâncat zilele !

Pierduta în bratele lui. ce acum nu m-a mai înconjoara

Iti e dor de mine, am dreptate ? Pentru ca atunci când ai fost cu mine,am trecut prin toate !

Uita.te în ochii mei si adu.ti aminte ce iubesti.

Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare

Vreau s.o vad zambind,urland de fericire.

Ma alinta,ma rasfata cat se poate.

Cand mergi – de fapt stai…Cand iubesti – normal urasti…Visezi – dar de fapt traiesti.

Si cu toate c.a pus punct, spunand ca s.a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Iar pe tine, pe tine, pe tine te urasc!

In aceasta vara hai sa fim niste straini, si poate voi invata sa te iubesc mai putin.

Si cu toate c.a pus punct, spunand ca s.a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale !

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth`
Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa`Nikiodataa`nikiodata

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct! .

Ea ma iubeste,ea ma`ntelege ! Ea e sora mea si mi`o dovedeste ! Te iubesccc

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. ✿

1.Parfumu`ei e ametitor ca shotu` de tequilla Are prea mult stilla` Face pe copilla .De fapt ascunde ganduri ucigase godzilla

2.E fata ce n`o poti uita Ea nu stie cum e dragostea Dar intr-o zi poate va invata Si va fi, ea, va fi doar a ta.

3.Joaca periculos E dangerous:-s`

4.Dar te declari fan , trebuie s`o ai

5.Nimic nu mai opreste pasiunea din roman

6.Nu mai plange! Norii fug departe cand zambesti.

"Ce mult m’ai ajutat . Incredere mi’ai dat . Tu viata mi’ai schimbat . A meritat
"Nu o ai nici tu, dar nici altii . Nu e genu` de fata care se baga in relatii !

"sentimentele nu pot fi puse pe balantaaa . nu ne poate despartii nici o destanta suntem suflete pereche mereu in zbor . am nevoie de tine . Ingeru’ meu pazitor ! "

va veni sH` randul meu,cand tu vei reGreta sH` mie nu`mi va mai paSa !

.nu`i aSa ca ai creZut, cand ti-am spuS ca m-a durut? cred ca ai uitat pe unde sH` cu cine am creScut !

.au fost momente greLe,peSte care am treCut. fara tine lanGa mine,siGur nu asH` fi putut !
deStul de matura ca sa stiu ce fac. suFicient de copiLa ca sa ma prefaC ca nu`mi dau seAma ! .

te mai aStept o zi sau poate 2. iar daCa vi. ma faC ca pLoua !
.deCi.poti sa pleCi.nu`ti intoarCe priviRea in trecuT. numai sunt acelasi om pe caRe tu l`ai cunosCut !

descHide bine ochii ca aSta e reaLitatea !
.reaLitatea joaCa dur !
.toata lumea vrea sa fie cat mai suS. inSa putini ajunG unde si-au prOpus ! Am ftze de top model fata de firma CHANEL . VERSACE ma ridicat D&G ma ajutat NIKE mi-a spus adevarat ca nu sunt om ratat eu cu PUMA ma mandresc dupa CHRISTIAN DIOR ma topesc.

Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care…

PotI sa ma UrastI, nu te CondamN.DaR CanD SunteM Fata’n fata tu imi esti fan!

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TALENT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare

In Fata Mea Tu Nu Ai Niciun Cuvant De Spus Nu Ma Cunosti,Habar Nu Ai Cine sunt Spui Ca Sunt Fitoasa…Te Ascult Si Itzi Spun:"Tu Chiar Crezi Ca Imi Pasa?"

O femeie-n viata ta e ca focul, nu uita
Chiar de sufera si plange, vointa femeii invinge!

.E real sa fii realist si sa faci tot ce-i real in mai realit

.Iubirea e frumoasa, dar ea inseamna durere, iubirea e minunata dar aduce suferinta, iubirea inseamna moarte si cum multi fug de durere,suferinta si moarte…putini stiu sa iubeasca…

.Sunt stele care cad…
Dar totusi stralucesk,
Sunt oameni care se despart…
Dar totusi se iubesc…

.Oare Dumnezeu este suparat pe mine ?ca te iubesc mai mult ca pe el.

.Albastrul e cerul si marea, si ochii pe care-i iubesc, iubesc si ochii si marea si doar pentru ele traiesc.

.Vreau o viata noua si de restul’ caramele

.Poti sa pleci, nu-mi mai pasa
Usa e deschisa,
Pot sa te mai cred, cand imi spui ca
Inima ta mie mi-e promisa?

.M-ai mintit inca odata
Dar n-am sa te mai iert
Ti-ai batut joc de mine
Dar de acum n-am sa te mai cred.

.Intr-o zi vei veni din nou la mine
Rugandu-ma sa te iert pentru tot ce ai facut
Dar n-am sa te iert pentru ca stiu
Ca tu o vei lua de la-nceput.

.Soarele imi incalzeste usor inima
Care odata in mana ta se afla
Ti-am oferit-o dar tu n-ai stiut s-o pretuiesti
Spuneai c-o iubesti dar n-ai facut decat s-o ranesti.

.Unde esti?
De ce-ai plecat?
Ti-am oferit iubirea mea
Si tu doar ai profitat de ea.

.Alfabetul incepe cu litera"A", Numaratoarea incepe cu cifra"1″, bucuria incepe cu un zambet, durerea cu o lacrima…iar fericirea mea incepe cu tne

.Exist. Respir. Zambesc. Cred. Sper. Doresc. Visez. Caut. Lupt. Joc. Ignor. Iubesc…Ptr ca pot si imi permit .

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fosta prietena cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara !

Intinde mana si’am sa’ti pun in palma – sufletul meu – o furtuna calma;inchis intr’o raza de soare, caci vreau sa vezi prin ochii mei, a vietii culoare… si pentru toate lucrurile care inca nu le’am spus. doar un moment sa privesti prin ochii mei ar fi de’ajuns!sa stii sa alegi … cea mai buna cale.cand toti se indoiesc de puterile tale.sa ajungi sa pasesti langa imparati si regi.dar in acelasi timp sa nu uiti cine esti.

Nu incercati sa vedeti atzele cu care sunteti manevrati, caci papusarii sunt prea buni si prea ciudati

Cand ma ranesc oamenii rai, gasesc alinarea in ochii tai. un prieten de multe ori mai bun ca asa zisii prieteni

Ma faceti sa rad, cand vad atat prostie… ce vedeti voi in vis …… imi sta la picioare mie
. iubirea trece prin magazinele de firma

.imi pierd noptile si adorm mereu doar la rasarit
Las o poza la vedere, ca din cand in cand…
Uit sa imi iau "La revedere"…

Lucrurile ce ma intereseaza cu adevarat, sunt putine… Restul… Capricii…
Intotdeauna ea vede tristetea din ochii mei , in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul meu happy

Daca taci atunci când ar trebui sa vorbesti, sa stii ca esti fricos

Cel ce n-a stiut niciodata sa se limiteze n-a stiut niciodata sa admire…
Nimeni nu vorbeste de mine in prezenta mea cum vorbeste in absenta mea .
Atunci cand esti un produs pe cale de disparitie, prezinti interes, toata lumea se asaza la coada.Daca esti marfa de raft, te pipaie toti, dar nu te vrea niciunul .

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

A iubi un om inseamna sa-ti exprimi spontan iubirea prin gesturi si zambete ,mangaieri ferme si delicate, imbratisari pline de viata, saruturi, folosind cuvinte simple si sincere. Inseamna sa-l faci sa stie cat de mult il apreciezi pentru ceea ce este

Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Un iad inteligent, e mult mai bun decat un paradis prost .

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!…

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

♥Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme…tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima…

♥Multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans,mi-e indiferent constient ca fiecare hop …e o incercare si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!

♥Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

♥Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Totul trece,asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme

♥Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor… Mor incet…simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara…"

"din fum apar tu n`o sa ma vezi niciodata clar""

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne’am cunoscut, loc de cuvinte nu era

Ca m’a intarit "fata mergi inainte , o sa ai parte si de fapte , numai de cuvinte !"

Nu iti fie teama ,in dragoste se merge la risc. Depinde de noroc! Arata – ti sentimentele cat esti in viata pentru ca dincolo de moarte poate fi prea tarziu…!

Sa poti sa crezi.Cand unii te inseala.Sa te ridici.Cand altii te doboara.Sa poti pastra…Cand altii vor sa te alunge.Sa razi chiar daca sufletul iti plange.Si cald ramai.Chiar daca afara ninge.Aceasta-i arta DE A INVINGE !

De multe ori in viata, omul se poate insela.si de fiecare data se intreaba de ce?! .raspunsul vine dupa ce va realizat ca , dupa suferinta si lupta cu sine, a devenit mai puternic…a invatat sa discearna ce nu a fost bun intr-o prietenie sau relatie…

Cate stele vor muri fara sa simt?
Cata vreme va trece fara sa te ating?
Cate strigate de dor se vor pierde-n vant?
Cate zile voi trai cu tine-n gand!

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi fok n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un ciob numit NOROC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca kulegi o floare numita IUBIRE!

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

"Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce…"

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. "

Succesul inseamna sa stiu cand sa ma opresc

Chiar si daca-i frig,soarele tot rasare.

Întâlnesti mii de oameni si niciunul dintre ei
nu îti ajunge la suflet.
Si într-o buna zi întâlnesti o persoana
si viata ta este schimbata
Cat timp pe lumea asta eu o sa mai traiesc…
Sora ca tine nici ca mai gasesc…
Stii ca pe tine te iubesc…
Si foarte mult eu te-ndragesc…
La rau si la bine…
Impreuna cu tine…
Impreuna noi plangem…Impreuna noi radem…Noi ne dam sfaturi si neascultam…
Fara tine viata mea sens nu ar mai avea…Si cand cu tine nu mai pot vorbi…simt ca nu mai pot trai.Si acum sa bem in cinstea noastra…
Si sa tipa s-auda toti.
K papusici k noi…
Nu se gasesc chiar peste tot…winking

Accepta realitatea ca pe propria ta creatie.Daca ti ai reamintit totul jocul s-ar termina.Anumite lucruei vor ramane intotdeauna un mister.Fiecare moment este un inceput.In fiecare moment voi sunteti nascuti din nou.Evolutia spre o versiune mai extinsa a voastra insiva.Viata inseamna schimbarea evolutiei.Fii atent cine esti.In momentul in care esti inconjurat de ceea ce nu esti.Orice act de violenta este un strigat dupa ajutor.Emotia este puterea care atrage.Vei atrage mai rapid lucrul de care te temi cel mai tare…

Aceepta orice moment dificil nu i opune rezistenta.Fii constient ca este propria ta creatie.Nu poti sa schimbi ceea ce nu accepti.Dispar lucrurile pe care le privesti in fata.Iubeste orice experienta nedorita pana o faci sa dispara.Fiecare gest de dragoste este viata exprimata.La cel mai inalt nivel.Dragostea nu are nici o limita si nu are sfarsit.Este chiar SENSUL VIETII.Doar experientele voastre sunt temporare dar dragostea insasi este ETERNA….Am nevoie de ajutor ! Nu te mai simt acelasi om ! Tu te-ai schimbat enorm ! Mi -ai frant aripile in zbor ! O gramada de minciuni , mi le-ai cantat ca pe-o poezie . Ma-i vrajit ca prin minune … sau printr-o magie . Ma-i fermecat cu aceleasi vorbe , mii si mii de ori , mi-ai zis ca ma iubesti cand te-nselai enorm .

Mi-ai dat gurita s-o sarut cand de fapt , tu vroiai sa ma cuceresti prin mii si mii de saruturi cuceritoare . Mia-i spus ca ma iubesti cand de fapt ma urasti .Mi-ai bagat cutitu-n inima , cand eu nu eram atenta .

1 răspuns:
| superdorex a răspuns:

... Vor exista mereu oameni care te vor răni, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara...(Gabriel Jose Garcia Marquez).
După un timp, omul învaţă să perceapă diferenţa subtilă intre a susţine o mână şi a inlănţui un suflet şi invaţă că amorul nu inseamnă intotdeauna a te culca cu cineva, iar a avea pe cineva alături nu e sinonim cu starea de siguranţă şi aşa omul incepe să inveţe...
Ajungi cu timpul să inţelegi că adevăraţii prieteni sunt număraţi şi că cel care nu luptă pentru ei, mai devreme sau mai târziu se va vedea înconjurat doar de false prietenii.