| SweetCandy a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce inseamna exorcizarea asta si cu ce se mananca? cand se practica. ce mai stiti si voi pentru ca am dat search pe google dar nu am gasit mare lucru! voi ce credeti?big grin

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Buna!

Se spune ca atunci este nevoie de exorcizare cand un om este posedat de demoni, de o enietate rea. Iar atunci se cheama preoti, ei spun niste rugaciuni ca sa fie alungati demonii.
Am exorcizari de multe ori pe Discovery, mai demult. Acum nu stiu daca mai dau thinking Pe la ora 23, 24. Ceva de genul.
Nu stiu .sa cred sau sa nu cred in asa ceva. pentru. cine stie? Poate sunt doar oameni bolnavi psihic si nu au de a face cu asa ceva. Chiar nu stiu. tongue

Bafta:*

12 răspunsuri:
| SweetCandy explică:

Din curiozitatebig grin nu sunt posedata, incalaughing) multumesc de raspunsurihappy

| demonangel37 a răspuns:

Ok iti spun eu mai pe scurt este un ritual prin care se scot diavolii din cei posedati de acesta in general apar la oamenii slabi si care pot fi dominati foarte usor un exemplu persoana care a facut pact cu diavolul nu este o guma si exista asa ceva este cel mai usor de posedat iar exorcizari fac in general inainte faceau vraciii iar acum in zilele noastre sunt rare aceste exorcizari din mai multe motive dar este un lucru aceste exorcizari nu sunt facute de orice preot sunt in ziua de astazi foarte foarte rare persoanele care sunt capabile de aceste exorcizari pentru trebuie sa aiba si o pure mare de asi controla psihicu/autosugestia

| BabyRosse a răspuns:

Uita-te la fenomene stranii si ai sa vezi.(Discovery, vineri. 22:00)

| canarita a răspuns:

Exorcizare inseamna ritualul prin care sunt scosi demonii din oameni si alungati acolo de unde provin. Stiu ca la noi in tara se fac exorcizari la anumite manastiri, sunt preoti batrani si credinciosi care citesc Sfantul Maslu a lui Vasile Cel Mare. N-am fost niciodata la o exorcizare dar am cunoscut oameni care au facut atatea lucruri necugetate si rele ca si cand chiar ar fi fost posedati de diavol. Dar de ce te intereseaza subiectul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa-i dau copy/paste, o sa-ti spun din ce am citit, ecorcizare =eliberarea de diavol prin rugaciuni, intrucat nu l-a vazut nimeni pe dumnealui de-a lungul timpului s-a facut acest ritual pentru cei bolnavi in general pentru cei care nu aveau semnele unei boli sau cei care nu se vindecau cu nici un tratament, asa presupusul diavol ii facea pe cei posedati sa zbiere sa urle sa se manifeste anormal desi acum aceste semne fac parte din patologia umana.
- Citeam undeva pe net despre o asa zisa vrajitoare care exorciza la modul urmator - isi aducea clientul in grajd si 10 zile il stropea cu ceaiuri de plante plus ca le dadea sa bea ceaiuri si ca mancare terciuri tot din plante, dupa 10 zile plecau bine mersi, deci sunt tot feluri de forme de exorcizare, majoritatea s-au facut de catre preoti, or sa urmeze decenii milenii in care oamenirea va uita pana si termenul, a fost o mare gaselnita a bisericii de toate religiile pentru ca nu numai ortodocsii au facut exorcizari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi explic asa exorcizarea reusita : este binecunoscut faptul ca exista asa numitii preoti cu har, acestia pun mana pe crestetul bolnavului, ma rog posedatului, cred ca este bioterapie, mai nou s-a constatat ca campul magnetic al omul se poate rupe ( este plastis spus se stie ca ne inconjoara 7 campuri care au informatii bine stabilite ) ei tocmai acele straturi reuseste preotul prin energia lui sa le adune, explicatia este "explicata " pueril dar am incercat sa va fac sa intelegeti chiar si partial. Aceste straturi contin informatiile din interiorul organismului, de multe ori oameni cu probleme cerebrale, s-ai facut bine, desi sub avatarul acesta, este de viitor explicatia oricum omul a avut remedii empirice ce-i drept, dintotdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o forma de business intalnita la preoti si vrajitoare, are ca scop eliminarea unui rau inexistent si tulburarea unei persoane grav afectata de probleme psihice...
Cu ce se mananca? se mananca cu caviar adus la picioarele preotilor prin baruri si restaurante de lux straight face
Am fost prea dragut hai pabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exorcizarea este o timpenie inventata de popi dornici sa se afle in treaba. Prin ea, se presupune ca victima posedata de diavol, este scapata de chinuri, prin alte chinuri la care este supusa. Adica daca il bate, rastigneste si o gramada de brutalitati, iese dracu din amaritul ala, care ori a avut o cadere nervoasa si are nevoie de un psiholog, ori e dus cu pluta si are nevoie de tratament intr-un spital de specialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te invit la manastirea Dervent sa vezi cu ochii tai ce inseamna. Cand or mai ajunge persoane demonizate pe acolo te anunt. Dar eu una nu te-as sfatui sa stai sa privesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut exorcizari, sunt bolnavi psihici care ar putea fi recuperati bine mersi in spitale, dar daca se poate si asa ok, eu nu ma opun nici unei forme de vindecare, dar sa ateste ca ala e bine dupa procedura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal, exorcizarea se face pentru a alunga demonii din casa sau dintr-un om. Daca vrei mai multe amanunte uitete vineri la 22:00 la fenomene stranii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O exorcizare inseamna ca orice spirit rau uman sau demon este "dat afara" din casa sau omu respectiv