| DanceIsMyLife a întrebat:

Spuneti-mi si mie mai multe dintre compatibilitatea dintre rac(fata)-pesti(baiat).

Răspuns Câştigător
| ɹαℓυ a răspuns:

Rac si Pesti? Da! Merge, si înca foarte bine. Sentimentele sunt la mare pret pentru ambii nativi, Racul si Pestele traiesc într-o lume unde inima da decrete si le aplica, astfel încât va veti întelege aproape intuitiv unul pe celalalt.

Pestelui îi place sa aiba cineva grija de el, sa fie dadacit, dascalit, cocolosit si tot asa. Tie cam asta-ti place sa faci cuiva. Asa ca va completati unul pe altul în cel mai fericit mod cu putinta. Data fiind natura Pestilor, de a întelege mult peste ceea ce este rostit, fiindca el citeste si gesturile, si inima (este zodia cea mai înclinata spre activitati paranormale dar si anormale), vei gasi în acest nativ o întelegere si chiar o aprobare deplina a sentimentelor tale. Fiind el însusi un nativ cu sentimente puternice, va sti sa le priceapa, dar si sa le stabilizeze pe ale tale.

Amândoi aveti momentele voastre "ciudate", în care fie trebuie sa fiti singuri, fie sunteti într-o pasa proasta fara motive aparente, asa ca, daca vei fi destul de întelegator cu Pestele, vei descoperi ca el îti poate accepta multe dintre toanele tale vestite de Rac capricios. Amândurora va place mai mult acasa decât în oras si aveti un spirit de sacrificiu care probabil o sa va atraga multi prieteni.

Financiar, va trebui s-a cam preiei controlul si sa pui tu bani deoparte : Pestele traieste foarte mult în prezent, si nici nu se sinchiseste de bani, nici nu stie sa-i administreze. Desi se spune ca este un nativ norocos la bani, aproape orice Peste stie sa faca ceva-cumva si sa se descotoroseasca repejor de ei : da, ai ghicit, este cheltuitor. Dar nu numai atât.
Am scris ceva.Plss fundabig grin.Si daca mai vrei iti mai zic, dar mi-a fost lene s scriu am.

2 răspunsuri:
| Liviu321 a răspuns:

Da merge: u chiar crezi in tampenii din astea cu horoscop? vezi-ti de treaba si mai bine ai face sa crezi in ceva ce exista cu adevarat cum ar fi DUMNEZEU! dc vreti sa fiti voi toti atei? pe bune daca iti spune unu ca cele doua zodii nu sunt compatibile ce faci? te desparti de iubit/a? dmn nu va inteleg pe bune...

| Albatross a răspuns:

Relatii între zodia Rac si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Scorpion, Pesti
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Balanta
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Berbec
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Balanta
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Leu
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Scorpion
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Gemeni, Pesti.