| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste mesaje de 1 martie
dar sa nu dati copy si paste la 100 de mesaje ci sa le scrieti pe cele care chiar va plac voua
funda

Răspuns Câştigător
| CanDy4Alecsa a răspuns:

La fel de frumoasa ca tine
Iti doresc o primavara la fel de frumoasa ca tine!

Prilej de bucurie
Va fie micul martisor
Prilej de bucurie
Acum, cand florile de gheata pier
Iar primavara-nvie.

De la mine pentru tine
1 Martie in zbor iti aduce-un martisor, si un cer cu zari senine de la mine pentru tine...

Ghioceii
Ghioceii tremura,
De viata se bucura,
De soare si de lumina,
Primavara ii invie.
Sa ne aduca bucurie,
Ei cu gingasia lor,
Ne aduc un martisor.

Soare in sufletele nostre!
Bucurati-va de soare, bucurati-va de ghiocei, bucurati-va de frumoasele zile ale primaverii si primiti cu drag martisorul in sufletele voastre!

Primavara din suflet...
Deschide fereastra sufletului si lasa-te purtat de magia primaverii...

E timpul sa infloresti si tu, sa te bucuri de caldura soarelui si de mirosul ghioceilor...
E timpul sa traiesti!

Razi in soare
In prag de Primavara, Martisorul sa alunge spiritele rele si sa-ti umple sufletul de bucurie si speranta. Prinde-l pe rever si razi in soare ca totul sa infloreasca in jur!

Primeste un martisor!
Priveste in jurul tau. Comunica. Zambeste. Viseaza. Primeste un Martisor!

A venit primavara
Sa-ti intre primavara-n suflet,
Sa-ti dea aripi ca sa zbori,
Si in inima lumina,
Si credinta-n viitor.

Mesaj de primavara
Gingasi ghiocei, soare dulce zambitor, inimi deschise pline de bucurie, toate acestea pentru tine formeaza un martisor incarcat cu prietenie.

Mai mult curaj!
Daca un ghiocel firav strapunge greoaia zapada pentru a inflori in gradinile noastre si noi putem depasi greutatile vietii cu Mai mult curaj...
Astea sunt cateva din care imi plac tongue.