| inna a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste replici din filme sau seriale care le-ati retinut pentru ca v-au placut.Multumesc.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

"Bond. James Bond","Louis, cred că asta e începutul unei frumoase prietenii"(Casablanca),"I´ll be back!"şi "Hasta la vista, baby!" (Terminator),"I want all of you.Forever.Every day"(The Notebook),"Dragoste este atunci când nu trebuie să spui „îmi pare rău"(Love Story),"Mama spunea mereu că viaţa este asemenea unei cutii cu prăjiturele.Niciodată nu ştii ce-o să gaseşti înăuntru"(Forest Gump),"I see dead people"(The 6th Sense),"Nimeni nu te va iubi mai mult decât mine.De ce nu este dragostea de ajuns?"(Closer) şi preferata mea "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist" (The Usual Suspects). A, îmi place şi faza din "Imperiul Contraatacă", prinţesa Leia strigă "I love you", Han Solo trebuia să răspundă "I love you too" dar Harrison Ford, obosit de atâtea duble, a zis "I Know" şi aşa a rămas...

23 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Numele meu este Gina.Reginalaughing
Si imi mai plac toate tampenile pe care le zicea nea' State.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Nu trage dom' Semaca, sunt eu, Lascarica.
Azi...canci!
You should read my diary! It`s empty

| anad a răspuns:

"La urma urmei, si maine este o zi"(Pe aripile vantului-Margaret Mitchell )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa, vrei sa te distrg psihologic? rolling on the floor
Te crezi un cocalar adevarat> atunci, asculti muzica mea pe strada, ai tunsori gen ronaldinio, te dai cu gel mult, trimiteti massuri de genu: vand tricou original si curea d&g, 20 lei?rolling on the floorrolling on the floor
Fa, marinelo, scoal`, c-am parai rolling on the floorrolling on the floor multe replici de la mondeniirolling on the floor

| kytyna a răspuns:

Imi place mult filmul 'A walk to remember'. De cand am vazut prima data filmul, mi-a placut in mod deosebit ceea ce a spus tanarul, la sfarsitul filmului: "Jamie saved my life. She taught me everything: about life, hope and the long journey ahead. I'll always miss her. But our love is like the wind: I can't see it, but I can feel it.Tradus:'Jamie mi-a salvat viata. Ea m-a invatat totul: despre viata, speranta si despre lunga calatorie ce ma asteapta.Intotdeauna imi va fi dor de ea. dar dragostea noastra este ca vantul: nu o pot vedea, dar o pot simti.'happy

| Pho3nix a răspuns:

''No sacriface, no victory''
''It`s show time''
Mai stiam si altele dar nu mi le amintesc momentan.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Jamie saved my life. She taught me everything: about life, hope and the long journey ahead. I'll always miss her. But our love is like the wind: I can't see it, but I can feel it."(traducere Jamie mi-a salvat viata. Ea m-a invatat totul: despre viata, speranta si despre lunga calatorie ce ma asteapta.Intotdeauna imi va fi dor de ea. dar dragostea noastra este ca vantul: nu o pot vedea, dar o pot simti.')

| Alex_7297 a răspuns:

"Un fleac, m-au ciuruit!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a ramas intiparit in minte un schimb de replici dintr-un film, nu-i retin numele:
-Lumea trebuie sa stie adevarul.
-Adevarul? Pai si ce sa faca cu el?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii raman prieteni, femeile vin si pleaca.
De ce au femeile nevoie de batbati?
Pentru ca, vibratoarele nu au cont in banca.

| adydassler a răspuns:

Filmu: ardelenii, artista si dolarii
-ba fratilor arde pamantu'!
-ce zici ma?
-arde pamantu'!
-e oil(petrol)
-e oil pe draq nu intelegi ca arde pamantu'

| Razvan a răspuns:

"Tinere, viata nu iarta slabiciunea!"
"Cand nu o sa mai ai nimic si nici atunci nu te vei opri.Pentru ca esti un om prea puternic pentru a fi acceptat si prea mic pentru a fi inteles"

| Daiana_1737 a răspuns:

Taken: "Va voi cauta, va voi gasi si va voi ucide"
twilight:" esti atat de rapid si puternic...cati ani ai?
de cand ai 17 ani?
de ceva vreme"
a walk to remember: "iubirea e ca vantul nu o vad dar o simt"
If you can live forever, what do you live for? 'twilight'
Plangi maine! Astazi avem treaba!laughing
Hasta la vista, baby- 'Terminator 2
'Un fleac, m-au ciuruit!'
I'll be back

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ca sa se mire prostii" :)) (Morometii)
http://www.youtube.com/watch?v=SEkrzAxbqfY

| alecs871 a răspuns:

Se stieee!

| imortal a răspuns:

Is multe replici din cele 4 volume Twilight etc. si una care nu e din film sau din carte... din desene X-men toate replicile lui Gambit" everyone can relax, Gambit has return" "vrei sa te joci cu Gambit, poftim ia o carte" "this is not my home, i'm not a thief or assasin. i'm an x-men, and i never coming back" scuzati-mi engleza de balta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai razboiul stelelor asa m-am ras cum spune Smigal "Pretiosul meu" numa ca pe engleza, nu stiu cum se scrie.

| ruxybelle a răspuns:

Baiete te`m nimicit odata
Nu ma mai face sa te nimicesc inca odata rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor laughing

| kidulinha a răspuns:

"Crezi ca dragostea noastra este atat de puternica incat sa murim impreuna? "
big grin

| adysor_2849 a răspuns:

This is Sparta
Fara sacrifici nu exista victorie

| ada_6183 a răspuns:

,, If you jump I jump, right?,, Titanic...

| MireaMikeMo a răspuns:

"This is Sparta"

| AylinPSN a răspuns:

The vampire diaries
"Sunt inconjurat de idioti."- Damon Salvatore
"Stiu ca esti obsedata de mine"-Damon Salvatore