| maadutzza a întrebat:

Spuneti-mi si mie o gluma matematica plz :*:*:*mesc pentru cine imi da

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Bula vine de la scoala:
- Tata, am luat 4 la matematica!
Taica-su il bate mar.
A doua zi:
- Tata, am luat 4 la fizica!
Iar o incaseaza Bula.
A treia zi:
- Tata, am luat 10 la muzica!
Bataie din nou.
- Dar am luat 10!
- Dupa ce ca nu inveti, iti mai arde si de cantat!

Un politist vine-ntr-o zi acasa cu un televizor ultimul racnet.
- De unde ai televizoru’? intreaba sotia.
- L-am castigat la un concurs organizat de politie.
- Ce fel de concurs?
- De matematica.
- Si ce v-au dat de facut?
- "Cat fac 5×5?" Iar eu, cu 17, am iesit pe locul trei.

Din analiza matematica: "Daca gindurile converg, atunci ele sunt marginite".

Dragul meu, tu iubesti mamtematica mai mult decit pe mine
- Desigur ca nu, cum puteai crede asa ceva?!
- Demonsreaza!
- Fie A – multimea obiectelor iubite…

Lectia de matematica, in auditoriu un lector si 3 studenti.
Pe neprins de veste se ridica 5 studenti si pleaca.
Lectorul:
- Acus vin inca doi studenti si nu va ramine nimeni in sala

Cea mai scurta gluma matematica: permitetii lui epsilon sa fie

27 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună.

Ionele, dacă ai avea 100 de lei şi Geo ţi-ar lua 40, ce ar rezulta? O bătaie pe cinste!

O mulţime infinită de matematicieni intră într-un bar.

Prima o ordine de o halbă, cea de a două jumătate pint, al treilea sfert pint...

"Am înţeles", spune barmanului - şi toarnă două pints.

I : Ce face tu a lua în cazul în care vă împărţiţi cirucmference unui jack-o-felinar de diametrul sau?

R: Pi dovleac!

I: De ce matematicieni, după o cină la un restaurant chinezesc, mereu insistă pe luarea în resturile de acasă?

R: Pentru că ei cunosc Teorema chinezească a resturilor!

Profesorul: "Cine poate spune-mi ce de 7 ori 6 este?"

Student: "It's 42!"

Profesorul: "Foarte bine! - Şi cine poate spune-mi ce este de 6 ori 7?"

La fel student: "It's 24!"

Teorema. O pisică are nouă cozi

.

Dovadă. Nr pisică are opt cozi. Din moment ce o pisică are o coadă mai mult de nici o pisică, trebuie să aibă noua cozi.

http://translate.google.ro/....../translate

| PuяpℓeMusic a răspuns:

De ce o blonda nu stie sa scrie 11? nu stie care 1 sa-l puna primul.

| Mystique a răspuns:

Care este culmea matematicii? R: Sa te culci cu doua necunoscute si sa nu rezolvi niciuna. happy

| Munchkin a răspuns:

Nu ştiu prea multe glume, dar îţi dau un video. :))
http://www.youtube.com/watch?v=nJLI-jTUb40

| VladyCristian a răspuns:

Culmea numaratorilor... Doi copii numarau o bila big grin

| VladyCristian a răspuns:

Nu am zis bine... Doi copii numarau o bila si le dadea 1, 43 thinking tongue

| adapurple a răspuns:

Un tip are la nr. de matriculare Atentie(a scris el) tir! toti din jur se mira pentru. ca acea masinaera o dacie papuc pe care scria d=c x i+r
Care este explicatia?
R.: tipul vroia sa spuna: Atentie! teorema impartirii cu rest! iar d=c x i+r inseamna deimpartitul egal catul ori impartitorul plus restul

| Boo a răspuns:

Sti dc a murit cartea de matematica? ca avea prea multe problemelaughing

| Simonikk a răspuns:

Cum poti sa asezi 4 blonde pe un scaun?
Simplu, intorci scaunul si le pui pe cele 4 plonde, pe cele 4 pisioare ale scunului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate glume cu matematica laughing. Nu stiam decat 2-3 care deja au fost zise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua blonde numarau o bila.straight face dar s`au incurcat si au luat`o de la incepuutlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cit face 2:2
scor egal domnule profesor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ora de matematica invatatoarea ii intreaba pe copii:
- Trei vrabii stau pe o craca. Pe una o impuscam. Cate raman atunci pe craca?
- Nici una, pentru ca celalalte isi iau zborul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme distractive la matematica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om face un subiect! 5x7.la care profu`intreaba:cat ti-a dat bula? bula raspunse:12 domnu`profuam facut asa 5+7=12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine
dc a murit cartea de matematica? ca avea multe probleme!laughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu glume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sin x / n = si simplifica n cu n si rezulta six = 6 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

un om zice ca 1+1 =15 da dupa aia zice ca ee 100 da zi dadevarul nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost 5 lebede doua au fost impuscate.cite au ramas?
raspuns; niciuna ca celelante au fugit sau au zburat nici vinatorii nu stiu deoarece era orbi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti bou
a spus profesoru la lectia de matimatika
tu ai takut
el tia pus o intrebare
tu iar ai tacut
nu esti prost?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ora de matematica invatatoarea ii intreaba pe copii:
- Trei vrabii stau pe o craca. Pe una o impuscam. Cate raman atunci pe craca?
- Nici una, pentru ca celalalte isi iau zborul.
- Matematic nu este corect, Gigele, dar iti apreciez totusi logica.,
- Doamna invatatoare! As dori sa intreb si eu ceva: trei femei mananca inghetata pe strada. Una o musca, una o linge iar cealalta o suge. Care dintre ele este casatorita?
Invatatoarea se gandeste.
- Cea care o suge.
- Din pacate nu, ci cea care poarta verigheta, dar va apreciez totusi logica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o casa stau 3 soricei vine o pisica si intreaba citi o sa fiti dupa ce dau din limba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bla bla bla

| anda123456789 a răspuns:

Pitagora facea oua si a ramas cu el in mana si cronometrul l-a pus la fiert hahaha

| Giurca_Tudor_1993 a răspuns:

-Ana Daca Stau La Etajul 10 Si Pe Fiecare Etaj Sunt 5 Trepte Cate Trepte TREBUIE Sa URC? - Pe TOate Dl Profesor

| Diana_Mindru_1996 a răspuns:

N-am idee