| AndrEyYwTz a întrebat:

Stau si ma gandesc cateodata : Oare chiar vine sfarsitul lumi in 2012?
Se vede ca vin calduri mari, se intampla multe cutremure, in martie sau nu mai stiu cand s-a apropiat luna de pamant, noapte fulgera si tuna de se pornesc alarmele la masini. sau am mai vazut eu pe net ca soarele creste foarte mult si se apropie de noi, sau intr-o noapte am mers pe afara, eram la munte si a traznit intr-un copac la vreo 20 sau 30 m departare de mine. Ma cam sperie gandul ca in 2012 va ramana doar ploaia si vatul crying

Răspuns Câştigător
| cristi1212 a răspuns:

Ai putea sa te mai uiti la diferite documentare legate de evolutia pamantului si diferite etape prin care a trecuthappy Chestia cu incalzirea globala se petrece la un numar de ani, foarte mare si nu are legatura cu gazele de la masini, energia consumata in casa etc. Nu spun ca acestea nu au un efect negativ, dar nu atat de mare incat sa vezi in realitate ce ai vazut in filmul 2012 daca l-ai vizionat cumva. N-o sa fie sfarsitul lumii in 2012. Ai putea de curiozitate sa cauti pe net de cate ori a fost sfarsitul lumii pana acumhappy Pot fi inundatii, canicule etc dar sfarsitul lumii nu o sa fie. Cum spun astia ca acel calendar mayas s-a terminat pe data de 21.12. 2012. De terminat trebuia sa se termine odata, nu crezi?

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Asteapta pana in 2012 si vezi cum li se va rade in fata celor care sustin chestia asta...

| antonG a răspuns:

In principiu da, dar Romania nu va fi vizata fiindca suntem cu 50 de ani in urma.

| RangerxD a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni cand va decide Dumnezeu pentru ca Dumnezeu a facut Pamantul

| roxley a răspuns:

2012 e inceputul sfrsitului lumii...din acest an cu totii vom incepe sal resimtzim treptat.Din surse top secret am aflat prin intermediul unui tip care lureza la politie ca in 2012 undele gama vor ajunge la un nuvel ridicat care va face imposibila utilizarea internetului,bancile se vor inchide intru cat nu vor putea functiona impreuna cu celelalte institutzii care se bazeaza pe calculator, incetul cu incetul se va instala haosul, va fi foamete.ni se vor propune cel mai probabil sisteme cu rol de centralizare cum ar fi cardul unic, statul va sti despre tine tot si poti fi controlat mult mai usor printr-un singur click...mai tarziu cipurile si tot asa