| drakudark a întrebat:

Stie cineva cum este prima zi de facultate? Adica e cineva responsabil de o clasa/ grupa si dupa persoana aceea te vei ghida? De exemplu cum este in prima zi de liceu, te intalnesti cu dirigintele si cu colegii, etc.

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O sa fii anuntat. Sa cauti grupul de Facebook al facultatii (a specializarii tale), o sa se vorbeasca despre asta acolo. In mod normal festivitatea de deschidere e o porcarie, multi oameni inghesuiti intr-o sala, asculta niste discursuri si pa. Stabilesti cu colegii (pe Facebook) daca va vedeti atunci, dupa festivitate, si mergeti la un suc sau daca va intaliniti cu tutorele ca sa va zica doua vorbe (daca cere el asta). In prima saptamana nu prea stie nimeni in ce grupa e, nici orarul nu e definitivat, nici seminare nu prea se fac. Vezi ca in unele facultati se organizeaza un tur la universitatii si va plimba, sa cunoasteti locurile - se anunta pe site, daca e.

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Nimănui nu-i pasă de tine în facultate. Obișnuiește te de pe acum