| Tiberiuss a întrebat:

Stie cineva daca capricornii se potrivesc cu balantele? Dar capricornii cu cine se potrivesc? Funda!
P.S: scuzati categoria daca am ales-o gresit rolling on the floor

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se potrivesc cu Racii.

| sublime89 a răspuns:

Ar fi bine sa nu mai crezi in superstitii de genul asta.

| Ho1 a răspuns:

Cu cine se potrivesc Capricornii?
Nu sunt interesaţi să câştige simpatia celorlalţi şi sunt destul de puţini aceia capabili să le aprecieze seriozitatea şi profunzimea.
de Corina Buhagiar, 28 Decembrie 2009

În topul potrivelilor, pe primul loc ar fi Fecioara. Împartăşesc aceeaşi viziune despre muncă, sunt excelenţi profesionişti fiecare în domeniul său. Diferenţa ar fi că Fecioarele sunt mai modeste în aspiraţii, în timp ce Capricornii ţintesc către culmi la care Fecioarele nici nu îndrăznesc să se gândească. Au mare încredere unul în celălalt şi chiar dacă relaţia lor nu se remarcă prin pasionalitate, este durabilă şi profundă.

Pe locul doi ar urma Taurii. Ei îi învaţă pe Capricorni să fie mai puţin ascetici, să aprecieze mai mult o masă gustoasă sau plăcerile amorului fizic. Compatibilitatea dintre ei e remarcabilă: Caricornii nu dau Taurilor motive de gelozie şi ambii sunt chibzuiţi în cea ce priveşte cheltuielile şi finaţele familiei.

Despre Scorpioni se zice că ar fi format aceeaşi zodie cu Capricornii înainte să apară Săgetătorul să-i despartă. Se înţeleg fără să fie nevoie de cuvinte şi pot ajunge departe împreună. Singura incompatibilitate ar putea apărea în pat, unde neviel Capricornului sunt mult mai reduse decât ale Scorpionului. Dacă ating aici un echilibru, succesul relaţiei e garantat!