| katai a întrebat:

Stie cineva daca firma vyd offer logic este serioasa, a plecat careva cu ei?

2 răspunsuri:
| vladionut94 a răspuns:

Da inca functioneaza atunci da e serioasa

| mariusp1119 a răspuns:

Sunt niste escroci de mare clasa, hartiile facute in tara te poti sterge cu ele la fund imediat ce treci granita! sunt numai aberatii si vorbe false ale acestei doamne care lucreaza sub diferite identitati, care sustine ca are colaborari cu firme din Italia ce nu au nici o treaba cu firma vyd offer logic pitesti sau cel putin unele nici nu exista, care are oferte de munca in toate domeniile si peste tot si mai bune ca in Romania iar cand treci granita ajungi un sclav maltratat de persoanele la care ajungi si iti spun ca aici treaba sta altfel decat sperai tu, plus ca pe acele oferte se abereaza cu programul de lucru si cu banii castigati, sa fii multumit daca vei ajunge cumva la un loc de munca gasit cu chiu cu vai de tine insuti sau de alte persoane ce asteapta sa le platesti comisioane, asta dupa ce ai platit 'n' comisioane la alte persoane(exclus cele platite la firma)si daca vei scapa cu 14-15 ore de lucru in conditii de stres si cazare mizera.
asta e adevarul cu aceasta firme care printre multe altele ofera vise, in traducere libera: VYD OFFER LOGIC= LOGIC, OFER VYD(adica, e logic ca va ofer nimic)
este o mare mare escrocherie, sa imi spuna cineva unde gasesti in Italia program de 8 ore ca badanta, asa cum scrie pe rahaturile de oferte ale acestei firme.....ca badanta stai toata ziua in fundul unei babe sau mos,sa te sacaie la cap,sa te speli cu strictete, sa mananci restrans si numai macaroane, greu se gaseste cineva care sa fie cat de cat dar 8 ore nu exista asa ceva, sa se duca dansa sa spele babe si mosi la fund, sa stea inchisa 24 din 24, sa faca curatenie si mancare, sa fie sacaita si stresata pe 600 de euro si apoi sa vina sa vorbeasca ca ii place munca in Italia,habar nu are ce vorbeste, ea habar nu are cand trimite oameni pe mana unor nenorociti (cica colaboratorii firmei)unde ajung aceste persoane, o adevarata mafie. Feriti-va de aceste firme care promit minuni in straintate pentru ca nu exista asa ceva.