| BoGhDaN a întrebat:

Stiti am o micuta problema maine dau test la mate din capitolul divizibilitate
daca va pricepeti findca la teza la romana am luat un 7 am esuat macar la mate sa iau 9 chiar 10 dar eu ma emotionez si incep sa nu mai stiu exercti simple daca imi spune cineva cum pot sa nu mai fiu emotionat

Răspuns Câştigător
| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Si eu eram ca tine pe clasa a 5 -a a 6-a.Intr-o zi mi-am spus ca Gata, fara emotii! Si chiar am reusit, am reusit sa mi le stapanesc happy
Acum mai am emotii dar nu dinalea groaznice cum aveam... acum se manifesta prin maini reci laughing... mereu am mainile reci la un lucru emotionant big grin.
Important e, atunci cand iti da profesorul testul in fata, ca trebuie sa stai calm si sa privesti cu calm peste lucrare dupa aia sa incepi-fara graba, fara stres happy

Muult succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E usor cu divizibilitatea eu am dat test cu asta si cu altceva si am luat 7 dar invers... la romana am luat 10...

daca stii nu trebuie sa te emotionezi...
succes inca o data!