| anonim_4396 a întrebat:

Stiti...eu as vrea sa spun o poezie, la un public destul de mare pentru mine, un copil de 14 ani... aproximativ 400 persoane...Cum ar trebui sa fac, pentru ca am citit tot pe site-ul asta, spunea cineva ca nu ii bine sa citim de pe foaie. Poezia are 18 strofe, nu am cum sa o invat pe toata, mai ales ca timpul ii foarte scurt! Cum ar trebui sa spun?

P. S. - Tema ii despre copilarie.deci ii ceva trist! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe site, era vorba de prezentari facute de adulti, oameni de afaceri, care, asa e - nu e indicat sa citeasca.

Daca poti, redacteaza-ti pe calculator poezia, cu un font mai mare (14-16), trage-o la imprimanta si citeste-o fara grija, ca n-o sa faci impresie proasta. Numai, fii atent(a) ca, inainte de a o citi in public, s-o citesti, de cateva ori, in gand, sau in fata doar a catorva colegi. Asta, ca sa nu te balbai cumva, din cauza emotiei, atunci cand o vei citi in fata intregii scoli.
Succes!

1 răspuns:
| fluturas a răspuns:

Bn are 18 strofe nu ai cum sa o invetzi pe toata, deci stai flex ca nimeni nu zice nimic ca o citestiwinking o poti scrie cv mai mare pe o foaie de hartie si sa o citesti de 2-3 ori cu semnele de punktuatie :p si cu voce tare ca sa te obisnuieshty kisswinking

bafta!~! kiss