| izvordemunte a întrebat:

Stiti sa faceti masaj? Cum ati invatat? big grin

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Salut. Dap. In prima faza a fost instinctul (mama zicea ca si atunci cand eram mica si puneam mana pe ea se simtea mai bine, dar cred ca asta era din cauza ca eram fi-sa). Imi place sa simt fiecare muschi "la degete" si daca simt ca unul e mai tare il chinuiam pana il aduceam la aceeasi stare de relaxare cu ceilalti. Apoi m-a apucat curiozitatea si m-am pus pe citit: anatomie, presopunctura. dupa care am ajuns la "SF"-uri: aromaterapie, uleiuri si efecte, "d-asetea". Stii cum e, efectele conteaza.

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu stiu dar se pare ca am un talent nativhee hee

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Da, stiu. In primul rand am invatat singur. In al doilea cunosc pe cineva care a terminat kineto.