| lc13cm3 a întrebat:

Stiu ca suna oarecum ciudat, dar cum pot sa imi fac pofta de dulce?
Vreau sa zic daca mananc ceva dulce acum simt ca e prea dulce indiferent ce ar fi sau cat as manca, parca simt numai zaharul din el decat aroma ca sa zic asa.

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

De ce ai vrea sa ai pofta de dulce? In general asta se datorează lipsei de magneziu din organism. In locul tau m-aș bucura sa nu am nevoie de zahar pentru ca oricum nu e sănătos.

| WaterDrop a răspuns:

Simti doar zaharul din ele pentru ca doar asta este in ele la ora actuala, lucru pe care o persoana ce mananca frecvent dulciuri nu o observa. Daca iei 20 linguri de zahar sau o inghetata la ora actuala, este acelasi lucru din pacate.Mai bine sa fii asa cum esti acum si sa nu stai cu fata in dulciuri toata ziua.

| Ramses_Back_1999 a răspuns:

Clar.....esti gay!