| SG1995 a întrebat:

Sunt aici persoane care s-au mutat de la tara la oras? Cum v-ati descurcat?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

M-am mutat de la oras la tara, apoi de la tara la oras si ma descurc in ambele doar ca tot mai bine este la oras.
Spun asta pentru ca sunt mai multe lucruri de facut in sensul ca sunt mai multe locuri de munca, mai multe locuri de iesit, oameni mai multi si noi.
Imi place si la tara pentru aer, peisaje dar e cam pustiu si cam greut. Daca ai noroc sa stai la oras la casa ti-a pus Dumnezeu mana in cap.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa te muti la oras? poate acolo e jumatatea ta, eu am fost la sat un timp e ok dar mai bine e la oras

| SG1995 explică (pentru RAY):

Well mi-am gasit deja un job in Sibiu, am cazare temporara o luna, si vreau sa imi iau o chirie ieftina.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Multa bafta seby

| SG1995 explică (pentru RAY):

Mersi, apropo Steregoi doar mie mi-a dat deblock?

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Nu,si mie, dar numai am chef sa ma contrazic cu fanatici, pur simplu e pierdere de timp, azi mi-a spus un user ceva foarte interesant, astia care sunt fanatici, care au convingeri chiar daca le prezinti dovezi ei vor crede si mai mult

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Efectul de întoarcere apare atunci când, în fața dovezilor contradictorii, credințele stabilite nu se schimbă, ci devin mai puternice. Efectul a fost demonstrat experimental în testele psihologice, unde subiecții primesc date care întăresc sau contravin prejudecăților lor existente - și în majoritatea cazurilor se poate demonstra că oamenii își sporesc încrederea în poziția lor anterioară, indiferent de dovezile cu care se confruntau.

| LPCTSTR a răspuns (pentru SG1995):

Si mie. Am crezut ca este sarbatoare sau ceva.

| CleanHeart a răspuns:

O fost ok, m-am mutat de 2 ori de la tara la oras si tot asa dar invers, depinde de persoana cat de repede se acomodeaza

Răspuns utilizator avertizat