| RAY a întrebat:

Sunt curios de ce preferati fantezia si nu ratiunea,logica, stiinta?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pai daca crezi in fizica cuantica atunci si fantezia poate deveni tot una cu stiinta....so yeah.

| Bacemi a răspuns:

E mai comod.

| oOSaritaOo a răspuns:

Pentru că ne place să visăm, ne palce să ne dorim ceea ce nu avem.

| blueheart a răspuns:

Prefer sa cred in irealul meu decat in realul celorlati din jurul meu.

| emilitalia a răspuns:

Pentru ca pentru multi fantezia este mult mai usor de "digerat" pe cand ratiunea, logica, stiinta pfffffffffffffffff ce naiba omule? doare mintea zau.happyhappyhappyhappyhappy

| alinagyo a răspuns:

Imi place mult sa-mi folosesc mintea, imi place sa-mi bat capul cu probleme de logica. Cand nu pot sa deslusesc ceva, stau mult si ma gandesc la un raspuns.„Fantezia"...ador sa-mi folosesc imaginatia. Concluzie: eu sunt de parere ca cele doua se leaga intr-un fel laughing)))iti folosesti mintea in ambele cazuri.