| Xexexexexer a întrebat:

Sunt femei cu depresie pe TPU? Zilnic vad barbati aici care se plang de anxietate sociala, depresie si vicii pe aici, dar femei rar. Oare de ce?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e foarte greu pentru femei in societatea moderna, evident.

| Hyperion7 a răspuns:

Sunt și pe TPU, numai eu am văzut câteva cazuri, trebuie doar sa fii atentsmug
Mai mult de atât, depresia de care dau dovada unii e generată de frustrări, lipsa de încredere de sine și nu e acel gen de depresie in termeni medicali!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am întâlnit și fete care afirmau că suferă de depresie, in mod special în categoria Adolescenți sau câteva femei in categoria Familie&Relații.

| 47red a răspuns:

Recunosc ca am avut un mic episod asemanator cu depresia cam o luna de zile pe la inceputul anului dar de atunci m-am deschis la minte daca pot sa zic asa si nu mai pun totul la suflet sau sa ma supar din orice. Cel putin pe mine una m-a ajutat sa ma regasesc si sa imi dau seama de lucrurile frumoase ale vietii. laughing

| sammie a răspuns:

Da, sunt, dar rare ori.