| Smarandica a întrebat:

Sunt implicata intr-un proiect si trebuie sa "desenez" un drept dintre cele 3 : dreptul de protectie; de dezoltare si de participare(la deciziile cel privesc) Cine imi da o idee despre ce as putea desena? Dau fundita

1 răspuns:
| Maia a răspuns:

La "dreptul de protectie" poti desena un copil care este batut de o mana, iar alta mana este salvarea;"de dezvoltare" poti face un copac mic si apoi din ce in ce mai mare si mai dezvoltat(Sau un copil, sau altceva care creste, se dezvolta); iar la ultimul drept poti sa faci diferite forme geometrice unele incadrate intr-o cutie iar altele nu, astfel facand diferente ca formele geometrice rotunde pot participa, iar celelalte forme nu (sau poti folosi altceva urmarind ideile date)! Succes :*!