| anonim_4396 a întrebat:

Sunt încă prea puțin folosite telefoanele create de Google?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da da.

| PainTech a răspuns:

1. Lipsa de experienta a companiei in domeniul Hardware a dus la cateva probleme tehnice in prima generatie.

2. Campania de marketing nu a fost suficient de ampla. Pun pariu ca multi nici nu stiu ca Google produce telefoane mobile.

3. Fiecare firma si-a construit un fanbase care e destul de greu de acaparat de o companie diferite. Multi sunt pe mentalitatea "Imi iau iPhone/Samsung ca e smecher", fara sa mai considere si alte optiuni.

| DenqOO a răspuns:

Da. Ei acum au doar seria Pixel. Si sunt si cam scumpe.
Google mai mult castiga din licentele pentru Android catre alte companii