| micuta_6487 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat din scoala pe nume Eduard.Este foarte timid, asa ca m-am gandit sa incerc sa ma apropii de el altfel. L-am pus pe un coleg sa ii ceara id-ul, el a intrebat cui il trebuie deoarece nu il da la oricine, colegul meu i-a spus, iar Eduard i-a dat id-ul. L-am adaugat in lista si vorbim de c-am o luna.Pe zi ce trece imi dau seama ca e exact ce mi-am dorit.Este un baiat linistit, cuminte, timid(nu ca altii ce ii avusem deja pana acum). Este cu mine in scoala de 3 ani, dar nu i-am auzit gura pe coridor niciodata, doar acum de cand vorbim, ne mai salutam si mai vorbim, dar doar in trecere pentru ca el e tot timpul cu doi colegi de ai lui, si eu nu am tangenta cu acei baieti. L-am pus pe verisorul lui Eduard sa vorbeasca cu el, sa il intrebe de mine, iar el i-a raspuns ca ii place de mine, dar i-a zis verisorului lui sa nu imi spuna deoarece ii va fi rusine la scoala sa mai de-a fata cu mine.Nu stiu ce sa zic, e foarte timid si nu stiu cum sa il iau.Colegele imi spun sa renunt deoarece nu e de mine, e prea timid(cel mai linistit copil din scoala, in schimb eu sunt una din cele mai populare fete din scoala, vorbesc si ma cunoaste toata lumea)Mie nu imi pasa ce zic colegele pentru ca ele nu au de unde sa stie cum ma simt eu cand imi zambeste sau cand vorbesc cu el.Nu sunt genu de persoana care sa aiba incredere in toata lumea, si mai ales daca nu cunosc persoana respectiva, dar in el am simtit din prima clipa ca pot sa am incredere si ca pot vorbii deschis cu el despre orice. Ce m-ati sfatuii sa fac? Sa o las balta, sau sa ma apropii de el cumva? Credeti ca ma place sau? Astept raspunsurile voastre. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| micuta_6487 explică:

Acum seara am vb cu el mai mult c niciodata. ne-am vaz la web. si am comunicat altfel happy sper sa fie ceva...

| micuta_6487 explică:

De cateva zile vorbim si l telefon cu orele, ne sunam unu pe celalalt...
alteori ma suna doar sa ma auda(mai devreme avea d lucru si m-a sunat cateva min, sa ma auda, si apoi s-a pus iar la lucru) e asa de scump. Daca ar fi sa il sun doar eu, nu l-as suna de teama sa nu il sufoc, dar vad ca daca nu il sun eu, ma suna el.Nu stiu ce sa cred.Am vorbit si cu colegul meu(prieten foarte bun de a lui) si mi-a spus ca ma place dar nu stie cum sa procedeze.Eduard avea ceva datorie la colegul meu, colegul meu i-a spus ca nu-i mai trebuie datoria cu conditia ca ii raspunde sincer la o intrebare, daca ma place sau nu... si Eduard a spus ca da.

| Ionela_6254 a răspuns:

Mai insista.invital in timpul liber sa va plimbati, oriunde dar numai sa iesiti. daca va accepta incerca sa-i arati ca-l placi.nu stiu daca te ajuta prea mult dar am incercatbig grin