| dancapitan a întrebat:

Sunt mamele mai stricte cu fetele decat cu baietii? la voi cum e?

3 răspunsuri:
| Andrutsa13 a răspuns:

Eu cred ca sunt mai stricte cu fetele, din cate am observat pentru ca am un frate

| Libelle a răspuns:

Sunt mai stricte cu fetele:
-cu modul in care se imbraca,sa nu fie provocator/la un baiat ce-ar comenta? mama, daca asa iti place tie...
-cu iesitul, orele.Cel putin pe mine dupa ora 9 jumate` nu am ce cauta pana la magazin.aici exagereaza/dar cu frati-mi-a ar comenta? mai ales sa aiba si el peste 15 ani, i-ar zice du-te mama...
-cu iubitii.aici le e frica,sa nu pateasca fata ceva rau, sa nu fie vreun golan, sa n-o "corupa"laughing/la baieti...nu prea se baga.
cel putin asa am vazut eu.Mama asa e.

| BlackVeil a răspuns:

Cu fetele!
Motivul? Fetele pot ramane insarcinate, baietii nu prea...