| Andrei26111999 a întrebat:

Sunt oripilat de modul cum se imbraca femeile în ziua de azi, vreau sa spun ca deja s-a trecut de limita decentei la scara larga, observ femei cu bikini, pantaloni extrem de scurți, colanți care le amplifica formele, fuste crăpate, decolteuri prea adânci, ce se întâmplă? Eu cred ca un barbat care cauta mai mult decât doar fizicul unei femei poate fi atras printr-o vestimentație decenta, un chip frumos natural și caracter frumos la cel și bărbații care iau pantaloni scurți, tricouri care le scot în evidenta formele pectoralilor, nu mai zic de cei care fac poze de la sala la bustul gol samd, sincer dacă vrem ca oamenii sa fie fideli și loiali aceștia trebuie protejați și să nu producem sminteala prin îmbrăcămintea noastră provocatoare, atât bărbații cât și femeile au instincte cărora nu le pot rezista când vad atâta goliciune peste tot în jurul lor oare musulmanii de prosti obliga oamenii sa se îmbrace decent? Acum 100 de ani bărbații se îmbrăcau din cap pana în picioare în costum, cu pantaloni largi astfel încât sa protejeze femeile la fel și femeile purtau rochii lungi care nu excite pe barbati, sincer am luat-o razna rău de tot, voi ce credeți?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, sunt multe tari musulmane care sa iti satisfaca nevoile, te poti muta.

| J0B0MAT a răspuns:

Aveți o concepție foarte greșită dacă credeți că femeile, majoritatea, se îmbracă pentru a impresiona bărbații pe stradă.
De cealaltă parte sunt bărbați topless pe stradă, iar asta mi se pare mai grețos decât fetele îmbrăcate mai sumar.

| Dismally a răspuns:

Muta-te intra-o tara in care se poarta burka. Nu inteleg cu ce te deranjeaza cum se imbraca oamenii, nu-ti place nu te uita.

| Lupică27 a răspuns:

Da, am vazut, bucile goale, tatele goale, e trist mai ales ca vezi multe copile de 12-13-14 ani, ma intreb ce dracu e in capu parintilor de le lasa asa pe strada.
Si barbatii zilelor noastre, daca e razboi sau vreo bataie fug ca furnicile dar pe tik-tok si la sala sunt spartani, obsedati de muschi si rahaturi, cu zero calitati masculine si zero inteligenta.

| LisaJulie a răspuns:

E cald prietene, eu personal mai port și rochii lungi, dar la +30 de grade nu e tocmai plăcut! Și hainele din ziua se azi sunt majoritatea din plastic, unde transpiri mult

| AndaAlexandra a răspuns:

Din păcate a dispărut decența și bunul simț in ceea ce privește vestimentația. Femeile sunt tot mai goale ceea ce arata dorința lor de a fi remarcate, dar într-un mod negativ. Ele nu conștientizează că în felul ăsta nu demonstrează decât că nu au nicio valoare. Imaginea, de multe ori, spune multe despre tine.
Femeia ar trebui sa fie misterioasa, să lase bărbatul sa ii descopere corpul, nu să și-l etaleze in public. Plus că trupul femeii ar trebui să aparțină doar unui singur barbat, nu tuturor.
Femeia poate fi senzuală și atragatoare in haine decente.

| Xena20 a răspuns:

E simplu, nu mai ieși din casă și gata! E canicula, lumea se îmbracă sa nu moara de cald, nu pentru tine!