| Digital112 a întrebat:

Sunt singirul care nu mai are incredere in oameni?
Toti sunt falsi?, de ce sunt oamenii asa rai?sad

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Normal că nu ești singurul care nu are încredere în oameni...Toți oamenii vor binele, binele pentru ei, nu pentru toți.Se gândesc numai la ei și nu le pasă că faptele lor n-au o influență prea frumoasă pentru restul.Lupta pentru glorie, respect continuă. Este așa de greu să fii apreciat pentru reușitele tale încât faci pe duru fără creier(nu că ai avea așa ceva...)Bineînțeles că o persoană o poți câștiga prin violență/agresivitate, dar nu o poți face să te și iubească.Nu că ar conta această iubire.
Falsitatea ne este în sânge totul ține decât de bine te poți cunoaște. Aparent imposibil.
Oamenii sunt niște idioți în care nu merită să ai încredere.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai încredere în tine, restul vine de la sine și așa înveți să-ți alegi și prietenii, puțini dar de calitate!
Pa, pa.

| Pricked a răspuns:

Tipule, te credeam mai dur, mai impasibil. Acum vii cu banalităţi dintr-astea- "De ce sunt oamenii răi"? Îmi plăceau mai mult celelalte întrebări.
Oricum, trebuie să-ţi dea şi duşmanca ta un sfat: mergi înainte, fii sociabil şi optimist şi spune da oricărei oportunităţi; însă niciodată să nu abuzezi de încredere-căci prietenii tăi vor profita de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți oamenii sunt monștri cu fețe prietenoase. Nu e bine să ai încredere în nimeni, nici măcar în tine. Nu există nicio diferență între prieteni și dușmani. Viața te **** atunci când te aștepți mai puțin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare capcana sau ce? nu ai incredere in neamul tau daramite in zombalai care merg pe strada si pretind ca sunt prieteni

| Catalinhhh a răspuns:

Nu ești singurul man. Eu unul de un timp poate chiar 2 ani... Nu mai am încredere în nimeni. Viața e o junglă puțini supraviețuiesc și aceea sunt cei mai buni! Eu asta îmi repet mereu.
Trebuie sa înveți să te descurci SINGUR!

| AmiRa33Rebeca a răspuns:

Intrebarea asta ma macina si pe mine de foarte mult timp! As fi putut jura chiar ca eu am pus-o... Dupa cum vezi nici eu nu am un raspuns,dar am ajus sa cred ca oamenii rau nici nu constientizeaza ca au gandaci periculosi in constiinta si suflet! Au un comortament pe care si l-au constuit in asa fel incat foarte putini oameni/sentimente/intamplari il pot darama! Adesea este imbatabil! Toata lumea are cate o parte rea, cum toata lumea are si una si buna! Important e sa iti imbeti sufletul de fericire, incat el sa uite tristetea ce mereu va exista in proportii mai mici sau mai mari! Ordona-i inimii tale sa nu auda lucrurile rele din jur si tine-o departe de oamenii astia! Fa-ti prieteni in care sa fi mereu sigur ca sunt de incredere! Iti zic din experienta ca vor fi putini, dar nu numarul conteaza! Un prieten adevarat si intelept este un izvor de fericire, pe cand 20 de prieteni doar....fizic sa spun asa,sunt o picatura de apa chioara! Citeste carti,calatoreste in locuri fermecatoare,bucura-te de familie,ofera iubire,traieste-ti viata,FI FERICIT SI NU II BAGA IN SEAMA, CACI NU ARE ROST! Dumnezeu e mare! Unul cate unu se vor arde focul iadului! Persoanele in care ai avut incredere si nu au fost ce credeai vor regreta enorm! Ori pe lumea asta, ori pe cealalta! Tu sa nu iti otravesti fericirea si linistea sufleteasca cu ei! Invata de la cel care a facut-o mult timp si acum ar face orice sa intoarca timpul inapoi si sa treaca nepasator peste clipele acre! Succes! Sper sa reusesti sa pui o masca a stapanirii de sine si sa nu mai lasi nimanui posibililatea sa iti franga sufletul! P.S. Am reusit eu, cea mai hipersensibila fata, deci poti si tu!