| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti circumspecti si banuitori, retinuti - in general - sau acordati incredere oamenilor din viata voastra, sunteti deschisi, sinceri?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu sunt banuitoare, nici circumspecta, in general. Retinuta sunt, nu consider ca trebuie sa-ti pui pe tabla sufletul in fata oricui. Incredere am in oameni doar daca imi dovedesc ca imi merita increderea. Cat despre sinceritate, niciodata nu mi-a placut sa mint.

| Hombre a răspuns:

Sunt circumspect, chiar astazi o vecina in care nu aveam motive de neancredere a vrut sa ma pacalesca de niste bani si nu putini. Greu imi castiga cineva increderea. Daca eram azi credul eram pacalit.

| Barajag a răspuns:

De ce sa zic ca sunt femeia perfecta, omul niciodata nu-ti va spune ca minte, sunt deschisa si banuitoare cateodata.Incredere? Am decat in persoanele care imi sunt alaturi mereuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, dar prea multa sinceritate strica. Acord incredere, dar prea multa incredere strica. Deschis, dar prea deschis strica. Of straight face

| Flav a răspuns:

Sunt circumspect si banuitor in masura in care respectiva persoana imi lasa primele impresii. Observ micile detalii, fiindca ele sunt importante daca consideri pe cineva ca e OM. Si da, sunt foarte deschis si sincer in relatiile cu prietenii, chiar daca poate, uneori, e mai bine sa nu spui tot. Daruiesc cat mi se daruieste, ma implic cat consider ca e necesar, dar e foarte frumos sa stii ca te poti confensa cuiva, ca te poti elibera, fara a avea nici cea mai mica suspiciune ca unele lucruri vor ajunge si-n alte urechi. Si sunt fericit ca am cui, atat in viata reala, cat si-n cea virtuala.