| Doarunaltutilizator a întrebat:

Sunteti de acord ca la orice concurs copiii sa primeasca diplome sau medalii de participare chiar daca au ajuns gen chiar pe ultimul loc?
Considerati ca genul asta de idee e benefica, ii motiveaza pe cei mici sau credeti ca ii face mai delasatori? Considerati ca e bine sa se dezvolte cu un simt competitiv?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu. Medaliile de participare nu au valoare pentru ca toata lumea le primeste, si asta le face aproape nule.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Am fost la un campionat de judo. Acolo participau și copii de 5 ani. Primeau și ei premii. O fetiță a pierdut concursul. Când pleca a fost foarte necăjită ca nu a primit diplomă. Era foarte important pentru ea, să fi primit măcar o diplomă de participare.

| Celcestietot a răspuns:

Este bine sa primesti orice, caci astfel vei fi motivat sa continui, nu? Creatorii de MMORPG ce tactica aplica happy?