Întrebare recomandată | jmarley a întrebat:

Sunteti de acord cu alaptatul in public? Sau il considerati dezgustator?

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Personal, nu aş avea nimic împotrivă.

Apache
| Apache a răspuns:

Vad lucruri mult mai dezgustatoare in fiecare zi pe care lumea alege sa le ignore...
Nu vad ce as avea impotriva unei mame care isi hraneste copillul.

| darrio2007 a răspuns:

Stiu ca alaptatul se face la san.Nu in public.

| mona a răspuns:

Sincer, eu nu am nimic impotriva alaptatului in public

| elenutza27 a răspuns:

...A doua varianta

| Purgatoriu a răspuns:

E cam indecent... Nu ador astfel de scene.

| Wøodenpints a răspuns:

Eu sunt de acord, doar dacă respectiva arată bine şi îşi scoate ambii sâni.

| Felys a răspuns:

Nu suntem animale, evident ca asta nu se face in public, orice mama cu bun simt are grija sa se fereasca sa faca asta de fata cu persoane straine

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Bebelusul trebuie alaptat,,la cerere,,sau dupa un anumit program, oriunde si oricand! E cel mai natural si totodata cel mai sublim lucru pe care-l poate face o mama! Totusi, pentru a pastra decenta-fata de persoanele,, sensibile,, dar care nu au bunul-simt sa intoarca capul-e bine sa existe o esarfa care sa acopere sanii.

| mixxjim a răspuns:

As indrazni sa raspund cu o intrebare, in special pentru cei care considera asta o chestie dezgustatoare: de cate ori ati vazut pe cineva alaptand in public si ce anume vi s-a parut dezgustator?

| Zatharra a răspuns:

Nu neapărat dezgustător... poate indecent.Peace!

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Nu chiar dezgustator dar indecennt.eu nu am nicio problema cu asta

| Decrepit a răspuns:

Nu am nevoie sa-si desfasoare una instinctul matern in absolut orice loc public, doar pentru ca i-e foame plodului.De biberon n-a auzit? Unele lucruri sunt facute sa fie facute intr-un loc inchis, preferabil, in odaia ta. Unul din astea e alaptatul.De ce sa se desfasoare una pe o proprietate privata,doar pentru c-asa vrea instinctul chestiutei ce-o tine in brate/carucior, ia zi-mi? Nu sunt MRA, daca te priveste, dar fiecare sa-si faca treburile acasa.E ca si cum cineva s-ar masturba in public.E tot satisfacerea unui instinct, doar c-acolo esti bagat si la parnaie pentru asa ceva.Doar ca la mamici...vai,ce dulce si iridescent moment! Vax, vericule!

| Kamiichu a răspuns:

Mie una mi se pare groaznic. Dar având în vedere că un copil mic nu are o oră fixă 'pentru masă'...e ok, nu mă uit şi gata.

| Klaudya27 a răspuns:

Sincer,mie nu prea imi place asta, dar depinde de fiecare mama.

| SorMD a răspuns:

NU am nimic impotriva doar ca ca orice om normal nu te vei dezbraca pentru a alapta in mijlocul pietei

| axelvladutzz a răspuns:

Depinde de ce fire esti rusinoasa sau indiferenta de ce spui alti cum s-a spus si mai jos e un pic indecent dar ai putea sa te retragi intr-un loc cu mai punine persoane...

| DeNy012 a răspuns:

Sincer mie nu mi se pare prea normal mi se pare cam indecent sa iti alaptezi copilul pe strada in autobuz (in public). Cel mai bine ar fi ca alaptatul sa nu fie in public sa fie facut acasa nu stiu, desigur doar daca nu este neaparat.

| alina94mee a răspuns:

Nu. nu este frumos. cam dezgustator